View Single Post
  #438  
Vechi 01.09.2022, 13:00:39
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai godac de la NIP ia si te roaga lui Dumnezeu sa iti arate adevarul, daca gresesti...
Nu ma-ndoiesc!... pentru ca de la Dumnezeu stiu Adevarul si ceea ce stiu.
Nu-s godac ci cotcodac. As vrea sa fiu cineva de la NIP dar nu sunt decat musafir acolo. Nu uitra ca pe firul asta altul e subiectul!!!! Iar ai deviat!!! Din interes de parvenire duhovniceasca? De ce tot deviezi pe fiecare thread?

Ti-am zis ca n-am cum sa te ascult si sa incep sa ma pocaiesc pe dos, pe sfinvers k gLumea! Am cum dar n-as vrea sa ma smintesc singur ca prostul ascultand de cei ca tine supusi slugarnici globalismului si ”sfintei” ratiuniuni pentru slujirea marelui papalâc eretic ce-si ia si-si pune ortodoxia la butoniera ca sa le faca treaba murdara, prigoana si inchizitia condusa de pacatosii eretici ipocriti si parveniti! Eliberati ortodoxia de minteresurile lumii!

Dar sa revenim la subiect. Lepadatzi faciisisistiistii plini de duhuri necurate si o sa puteti pricepe teoria PacMan3D-nD, care mi se pare corecta in realitatea de la Dumnezeu fiind conforma cu Facerea si cu scripturile.

De ce oare nu vreti sa va deschideti ochii ca sa pricepeti teoria si realitatea? De ce oricat va repet, tot ce scriu se loveste de voi ca nucile in tavan, ca nucile in pereti? Chiar nu va dati seama de realitate? Ca nu va mint cand sustin ca apele sunt plate? Chiar nu vreti sa tineti cu Lumina? Voua va plac minciunile fanteziste ale lumii mai mult decat Lumina Adevarului si a Credintei?

Dar nu va deznadajduiti caci oricum realitatea pacatoasa e o taina vremelnica deci n-are rost sa ne certam pentru ceva murdar ce trece si nu mai este si nu se mai stie nici locul unde a fost. Ganditzi-va la viitorul PacManului, la cum va fi noua realitate spre care ne Carmuieste Divinitatea!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 01.09.2022 at 13:21:18.
Reply With Quote