Subiect: Semnul Fiarei
View Single Post
  #17  
Vechi 22.07.2019, 16:22:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
7. Când vă rugați, nu spuneți multe ca neamurile, că ele cred că în multa lor vorbărie vor fi ascultate.(Mt6,7)

P.S. De ce sa citesc mai mult; nu ma pasioneaza decat perlele scolarilor.
N-are legătură răspunsul meu spre lămurirea ta și a eventualeilor tăi prieteni de pe forum cu citatul tău din scriptură despre rugăciunile fariseilor.

Am fost nevoit să mă apăr și să-ți răspund și să mă explic poate prea lung pentru că asta ai cerut în postarea ta batjocoritoare la adresa mea, în plângerea ta depusă înaintea cititorilor. Acolo în răspuns ți-am dăruit tot ceea ce aveai nevoie pentru a-ți clarifica ceea ce am scris și puteai fi apoi cinstit față de mine și față de ceea ce am scris și încă mai scriu. În loc de asta ai venit iată cu o confuzie monumentală, ai confundat rugăciunle cele lungi ale fariseilor și pline de vorbărie făcute de ei înaintea oamenilor cu apărarea mea lungă spre clarificarea cerută de tine.

Dar tu dând citatul scripturistic poate crezi că mă rog ție în loc să mă rog Domnului, ''bună'' poanta'.

Păi de aia trebuie să citești mai mult din ceea ce am postat căci necitind complet nici măcar fraza citată de tine și denigrând-o, făcând-o perlă cu ''tâlc'', ai aruncat apoi bârfa compromițătoare pe toată postarea mea că cică aș fi scris ceva greșit sau ce nu are rost să citești. Deci pentru că ai urât tot ceea ce am scris în postarea respectivă doar pe baza unei fraze neînțelese de tine era nevoie măcar să fi citit absolut tot ceea ce am scris. Pentru a critica cinstit tot e nevoie să citești tot căci altfel comportamentul tău lasă de dorit... caută tu citate scripturistice care ți se potrivesc ție și caracterului tău conform exemplului de față dat de tine!

Deci de asta ar fi trebuit să citești, ca să-ți schimbi părerea... căci a fii tare la cerbice sau a o ține langa danga la nesfârșit că cică fraza mea citată de tine e o perlă sau că în text o să găsești alte perle care nu te pasionează fără să citești apărarea mea sau tot textul criticat de tine, asta e foarte ciudat la tine și te mai faci și că plouă ca să-ți aperi dreptatea ta... păi nu ai cum să mai susți ''perla'' găsită în ciuda răspunsului meu care te dovedește pe tine ca având un comportament de perlă-''tâlc'' căci ai preschimbat o frază corectă în pelă pentru că nici măcar ceea ce ai citat nu ai citit complet, adică până la capătul citatului dat de tine. Dacă ai fi citit măcar atât nu avea cum să ți se mai pară o perlă... decât dacă... dar mă abțin să te analizez.

Înțelegi oare că nu mai poți să-ți susți părerea greșită la nesfârșit oricâte citate nepotrivite vei da fără a te umple de un ridicol și un penibil absolut odată ce ți-am dovedit absurditatea celor exprimate de tine la adresa frazei mele, a textului meu și la adresa mea?

Chiar dacă negi și refuzi să citești apărarea mea la ''neînțelegerea'' ta, asta nu te absolvă de ridicolul situație în care te-ai băgat singur.

Oare vrei să mă frustrezi și să-mi faci în ciudă? Nu mă supăr... sunt obijnuit.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 22.07.2019 at 16:30:37.
Reply With Quote