View Single Post
  #10  
Vechi 13.02.2010, 17:20:03
alinutza109's Avatar
alinutza109 alinutza109 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2006
Mesaje: 176
Implicit

Trebuie sa incep prin a da SLAVA lui DUMNEZEU.Vin de la spital.Datorita rugaciunilor voastre si a tuturor care v-ati rugat pentru Alina situatia sta mult mai bine fata de ieri.S-a trezit cateva clipe,a fost constienta,mama ei a rugat-o daca o aude sa o stranga de mana ceea ce a si facut.In operatie spune d-ul doctor ca intra luni pt ca trebuie sa i se mai traga edemul de la cap.Este perfuzata cu o solutie care ar trebuii sa mai cedeze edemul dar imbunatatirea este foarte vizibila fata de ieri.Parinti multumeste tuturor care au inaltat o rugaciune pt ea si nu au nevoie de nici un ajutor material momentan.Povestea e tragica daca stau sa ma gandesc ca faptasul a fugit.Cand mi-a povestit mama ei azi cum s-au intamplat lucrurile am ramas socata de parca vedeam un fim horor.Cand copilul la 19.30 s-a dat jos din autobuz a sunat-o pe maica-sa sa spuna mami,am coborat din masina in cateva minute vin acasa si mi-e o foame de lup.Femeia i-a spus ca o asteapta acasa numai ca ea nu mai ajungea.Intre timp mama se uita pe fereastra si la 200 de m vedea 6 masini de politie,ambulanta,agitatie dar saraca nu realiza ca ce vedea pe geamul de la balcon e de fapt accidentul fetei sale.A vazut ca trece 10 minute si nu a ajuns acasa,s-a gandit ca s-a gasit cu cineva pe drum si poate de aceea intarzie.A mai stat putin si a sunat- o ca sa-i spuna ca se raceste mancarea.I-a raspuns politistul care a gasit-o cazuta in sant ca fata ei a avut un accident si sa vina la spital.Eu am intrebat-o pe mama azi cine a gasit-o ,cine a sunat la politie nu intelegeam exact cum sta treaba.Treaba ar fi cam asa,masini in coloana,un BMW negru a dat peste ea,pe trecerea de pietoni a aruncat-o cat colo si cel din spate nu mai pleca.Politia era a treia masina din coloana si s-a dat jos politistul sa vada de ce nu inaiteaza si atunci a gasit fata cazuta.Am inteles ca pana zi nu l-a prins pe faptas dar imi doresc din toata inima sa il prinda si sa plateasca pt asta .daca nu stiu ca exista Dumnezeu si la judecata va da seama pt faptele sale .Vedem luni cum evolueza opertia la picior,am inteles ca doctorul este f bun si sper ca totul sa fie bn.Dumnezeu sa va binecuvanteze.Doamne Ajuta!
Reply With Quote