Subiect: Ma simt pierduta
View Single Post
  #17  
Vechi 24.11.2022, 17:39:08
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Văd că merg vlogurile de călătorii, și în Cluj ai avea ce filma chiar de filmezi gara sau Pata Rât, tocmai că ne arăți și ce merge și ce nu și mai adaugi și comentarii la filmări, la Boc și lingăii lui e totul cosmetizat.

Mergi la târgul de Crăciun faci niște filmări cu comentarii amuzante, vrem să vedem automatul de bilete unde se fac genuflexiuni pt un bilet, a făcut înconjurul țării știrea.

Ex Biletul de sănătate

Arată-ne parohiile ortodoxe din Cluj Napoca filmează când nu e slujbă și doar icoane și pereți nu oameni ca să nu se simtă deranjați.

Du-ne la crucea de pe Cetățuie, pe care a vrut să o demoleze Boc, după care a dat înapoi:
https://www.abcnewsromania.ro/social...anti-romanesc/

Dacă faci doar filmări statice în care parcă ești un om necăjit, normal că nu ai vizualizări.

Păi fă o filmare cum te dai cu ele poate faci vizualizări, să vedem cum sunt ledurile alea, efectul pe noapte dacă nu e gheață pe jos, dacă e gheață nu merge că faci fracturi.

Ia-ți un fes dacic și fă o povestioară cu fesul buclucaș, poate îți faci rost și de o colaborare să promovezi căciuli, fă ceva dinamic.
Multumesc pentru sfaturi, bune, utile, o sa tin seama de ele dar nu-i vorba de mine pe threadul asta asa ca hai sa ne intoarcem la subiect:

Care crezi ca-i rostul vietii si de ce ne simtim deznadajduiti, risipiti si pierduti daca n-avem iubit/a, sot/ie, prieteni/ne sau copii la varsta a doua sau la batranete nefiind demni-vrednici nici de o relatie serioasa cu Dumnezeu?

Citat:
În prealabil postat de nicoleta1989
Buna seara,
Am aproape 33 de ani si inca nu m-am casatorit si nici nu am copii. Am intampinat mereu probleme in a-mi gasi o persoana potrivita, desi multa lume se minuneaza, deoarece ma considera o fata draguta si desteapta. Am momente in care simt ca Dumnezeu ma pedepseste pentru ceva sau ca trebuie sa trag pentru niste pacate din neam. Am crescut cu un tata alcoolic, agresiv verbal si destul de rau. Nu prea am avut o viata frumoasa, si in ultimul timp ma gandesc din ce in ce mai mult la care ar fi scopul meu in viata? Lucrez de acasa, nu am un job care sa ma multumeasca, am 2 prietene (una locuieste in alt oras si alta in alta tara), sunt cam singura, desi am incercat sa cunosc oameni noi, participand la tot felul de evenimente. Cu cat ma zbat mai mult, cu atat vad ca nu se schimba nimic in viata mea. Imi doresc si eu o familie, dar mi se pare ca Dumnezeu si-a intors privirea de la mine. Nu am niciun talent, mi se pare ca nu sunt buna la nimic si ca efectiv fac umbra pe pamant degeaba. Am incercat sa am aproprii de Dumnezeu prin rugaciuni, dar simt ca nu sunt demna de el. Ma puteti ajuta cu vreun sfat?
Asta ni s-a cerut sa raspundem, sa venim cu pareri si opinii. (Nu-i frumos sa monopolizam discutiile ca s-a saturat lumea de postarile mele, filmele mele si de mutra mea... "necajita".)
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.11.2022 at 17:43:09.
Reply With Quote