View Single Post
  #76  
Vechi 17.09.2008, 15:31:37
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14
Citat:
În prealabil postat de pisi
Eu cred ca nu mai este mult pana o sa vina vremurile astea. Cred ca maxim 15 ani daca nu mai repede> Trebuie sa avem putere sa refuzam chipurile acestea. Va fi o perioada foarte grea pt noi cei care nu o sa acceptam aceste chipuri.

voi cat credetzi k va mai dura pana sa ajungem la cele spuse in bibile? asa aproximativ, ca stiu k despre ceasul acela nu stiu nici ingerii din cer doar Dumnezeu stie...
Eu nu vreau sa scriu parerea mea in legatura cu acest subiect caci, stiu"...ca nu stiu nimic" dar,as vrea sa povestesc o intimplare.
Era pe la sfirsitul lui mai si am mers la man.Petru Voda intr-un grup de crestini. Dupa ce am fost cazati si dupa vicernie am fost chemati sa facem ascultare la trapeza,pentru a pregati masa de a doua zi.
Eram mireni si calugari care faceam treaba acolo.Cineva a inceput discutia legata de acest subiect-ce vom face atunci cind vom fi obligati sa primim cifra 666 pentru a putea supravetui.
Discutia a tinut toata noaptea din grupul respectiv unul cite unul au fost convinsi de catre calugari ca nu vor rezista.
O crestina,(o femeie f.f.evlavioasa) a ramas pana la urma pe pozitie spunind ca ea nu va ceda nicicum scotind din fire pe toti cei care au mai ramas la discutie,minunandu-se toti de tenacitatea ei,Spre dimineata au venit si citiva preoti femeia continuind sa se tina pe pozitie.La plecare unul dintre preoti i-a spus ca nu se va implini un an si ea(crestina)se va convinge cat de slaba este.
...In postul Adormirii Maicii Domnului acea femee a plecat cu un grup in pelerinaj la man.Nicula,oprind prin manastiri pentru cazare si odihna.Trebuie sa adaug ca ea,avea canon,fiind oprita de la impartasanie de catre un duhovnic de la man.Sihastria.
Ajungind la o frumoasa man.a fost atit de impresionata de harul ce l-a simtit acolo incit s-a lasat convinsa sa se impartaseasca,desi mai avea doar pina in postul Craciunului canon(avuse oprire de la impartasanie 3 ani).Cind s-a inapoiat acasa a trecut pe la duhovnicul sau care a certat-o rau pentru ca nu a ascultat.Necajita si tulburata,cind a ajuns la man.Petru Voda care era in drum si-a amintit de discutia avuta in legatura cu nr.666.
Atit ea, cit si cei care stiam povestea ei inteles ca suntem slabi si e bine sa nu spunem niciodata -"niciodata"!
Sa ne ajute Dumnezeu si sa ne intareasca in vrenuri de cumpana.
dar una este sa iesi din cuvantul preotului si una este sa devii fiul diavolului prin acceptarea semnului 666.Femeia a avut un sentiment bun daca a dorit atat de tare sa ia Sfanta Impartasanie,chiar daca a pacatuit.
Poate ca aceasta femeie,daca nu a rezistat interdictiei preotului de a nu se impartasi,are o mare sete pentru Hristos,si va rezista si in fata antihristului.
Reply With Quote