Subiect: Cele 10 porunci
View Single Post
  #55  
Vechi 28.01.2010, 19:04:04
amarius
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Evreulcelales Vezi mesajul
2. Acei homosexuali si lesbiene, si ei sunt finte facute de el dar in crearea lor,sa facut ceva greseli in genetica lor. Azi oamenii inteleg asta si se refera la ei ca oameni cu "bag" genetic de care ei nu sunt vinovati. Biserica crestina si evreii religiosi cred altfel si discutia asta va avea cu timpul soarta teoriei lui Galileo Galileii ca pamantul este rotund si nu plat.
Daca se pune problema asa, si hitleristi, legionarii, comunisti sunt persoane create, ce alege omul il defineste. La fel personificat Stalin, Hitler ,,genetic,, sunt fara vina. Prima data este greu ca apoi ne obisnuim, si obisnuinta ajunge a doua natura.
Ce este rau ptr. homosexuali ca majoritatea au fost molestati in copilarie, dar asta nu inseamna ca au dreptul de a faca la randul lor asa.

Evreii si crestinii au stiut ca pamantul este rotund din Vechiul T, unde D-zeu nu ascunde nimic, eventual nu inteleg oamenii deoarece nu vor.
,,Pro 8:27 Cînd a întocmit Domnul cerurile, eu eram de față; cînd a tras o zare pe fața adîncului, ...
Pro 8:31 jucînd pe rotocolul pămîntului Său, și găsindu-mi plăcerea în fiii oamenilor.,,

rotocolul pămîntului = tay-bale, adica têbêl = pamant ca glob, rotund,
este un cuvant diferit fata de atunci cand a creat D-zeu cerurile si pamantul = tradus eh'rets, erets care inseamna pamantul a fi stabil.
Reply With Quote