View Single Post
  #59  
Vechi 05.09.2009, 11:29:54
elenavioletacocos's Avatar
elenavioletacocos elenavioletacocos is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 244
Implicit

eu sunt ortodoxa ,sotul meu nu este botezat,dar provine din familie de adventisti,evanghelisti si am facut cununia civila ,la care bineinteles ei nu au venit ,desi noi am avut si meniu vegetarian(care in ro costa mai mult ca un meniu normal ).Sotul meu stie ca eu in fata lui D-zeu nu ma consider casatorita ,ci ca traim in pacat ,de aceea el singur fara sa il influentez eu a hotarat sa vb cu un preot si sa vada ce putem face ,ca la anul sa ne casatorim religios,chiar a gasit si o bisericutza ,asa cum imi place mie ,inconjurata de natura ...mereu am simtit in sufletul meu ca atunci cand ne vom casatori in fata lui Doamne*Doamne va veni si bebelul pe care ni-l dorim .Sfatul pe care pot sa ti-l dau din experienta mea : NU incerca sa ii intelegi,sa te integrezi ,mereu vei fi vazut ca un "diavol".La noi nici macar nu au venit o data ,desi stam in acelasi oras...inainte sufeream pt ca nu ma acceptau,acum imi e indiferent ...mai bine ...Stiu ca la nunta noastra nu vor veni si nu ma afecteaza,doar ma doare sufletul pentru sotul meu ,caci parintii lui nu mai sunt (au murit cand el era f mic ),iar ei nu ii pot fi alaturi,iar cei care l-au crescut nu pot trece peste zidurile ridicate de fanatismul religios! Sa te intareasca D-zeu si sa nu faci o greseala pe care multi au facut-o: sa treci in religia ei ,doar pentru ca asa vrea ea,sau pt ca asa vor ei ,fratii din adunare ! Doamne Ajuta !
__________________
"Și acum rămân acestea trei: credința, nădejdea și dragostea. Iar mai mare dintre acestea este dragostea." Corinteni
5. Pune-ți nădejdea în Domnul din toată inima ta și nu te bizui pe priceperea ta.
15. Omul simplu crede toate vorbele; omul înțelept veghează pașii săi.
33. Frica de Dumnezeu este învățătură și înțelepciune, iar smerenia trece înaintea măririi.
www.bajotierra.ro