View Single Post
  #56  
Vechi 26.11.2009, 14:39:20
metanoia2's Avatar
metanoia2 metanoia2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.08.2009
Locație: Cluj Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit

Eu nu zic mai mult decat o intamplare cu fosta mea colega de servici:lucram in Cluj si aveam colega care trecuse de la ortodocsi la martori, o femeie foarte educata, simtita, desteapta foc. Avea un sot pe masura: programator, trecut din dragoste pentru ea la martori; un cuplu care iti sarea in ochi oriunde prin frumusetea si agerimea mintii lor. In fine....mergeau la adunari, faceau referate pe diferite teme, se intruneau seara si erau instruiti ce sa spuna in anumite cazuri cum sa interpreteze, toate ca la carte...dar dupa congrese il gasea pe sotul ei (barbat de 25 de ani, inalt de 1,90, sportiv, puternic, sanatos) cazut prin casa si zbatandu-se ca un demonizat, facand spume la gura...era distrusa dimineata, dar nu facea legatura ca mergand acolo se umple de duhuri. Asa era dupa fiecare congres, a spus-o chiar ea. Il duceau la spital cu salvarea, ii dadeau calciu si gata.
Deci eu zic ca mai mult decat duhuri rele nu au de castigat.
__________________
"Imparate Ceresc Mangaietorule Duhul Adevarului care pretutindenea esti si pe toate le-mplinesti,Vistierul bunatatilor si Datatorule de viata, vino si Te salasluieste intru noi."