Subiect: Blesteme, vraji?
View Single Post
  #30  
Vechi 07.10.2021, 13:41:37
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Rouxandra Vezi mesajul
Pentru Carmina (sau pentru cei in cautarea iubirii).

Acum, incearca asa, te rog eu frumos, ca vad ca ai incercat destule. Spune-i lui Dumnezeu asa: "Doamne, data viitoare alege TU! Ca eu pana acum se pare ca am ales prost. Alege TU, te rog!".

Atat tre' sa zici, dar cu convingere si apoi intoarce-te la ce faci tu de obicei. Ce era de facut ai facut, acum e in grija Lui. Incearc-o si pe asta, n-ai ce pierde.

Inca ceva, daca e trimis de Dumnezeu pentru tine, se intoarce orice i-ai face tu! :))
Draga mea, Il confunzi pe Dumnezeu cu Cupiton si ai ce pierde dupa amagirea asta: Virginitatea.

Dar nici ca virgina nu ai asigurat locul in Rai. Stii pilda celor 10 fecioare dintre care 5 erau intelepte si 5 erau nebune?

Cele nebune, dupa ce au luminat in Cer ca satana folosind tot uleiul de candela s-au speriat ca vine Stapanul, ca e chiar la usi si le-a prins grija lumii si au incercat pe cand vine stapanul sa faca lepadare generala de credinta, dar nu le-a iesit, cele 5 fecioare intelepte le-a zis o filozofie, o retorica dupa formula ”decat asa mai bine mai bine” caci asa au venit ele cu grija si nebunele au pus botul la raspunsul retoric si au urmat filozofia lepadand credinta si porunca Divina si s-au dus sa se impodobeasca in lume cu nici mai mult nici mai putin decat cu ulei de candela, practic voiau sa lumineze ka lumea. Vai lor sarmanele caci Mirele intre timp a venit si nebunelor nu li s-a mai deschis usa cand s-au intors din lume si au aruncat toata vina pe Dumnezeu urland pe afaara ca din gura de sharpe ca lor de ce nu le deschide, de ce practica exclusivismul. Dar crede-ma ca nu Domnul le-a inchis usa ca sa chefuiasca numai cu fecioarele intelepte ci nebunia lor si ascultarea de zmeul Cupiton le-a exitilat!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 07.10.2021 at 13:45:24.
Reply With Quote