View Single Post
  #32  
Vechi 26.12.2009, 22:58:06
mihaelamir mihaelamir is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.11.2009
Mesaje: 14
Implicit alege raul cel mai mic

Draga Mirela, revad in ceea ce povestesti scene din viata mea cotidiana. Avem varste apropiate si experiente tulburator de asemanatoare. Eu am ajuns de mult la o concluzie singuratatea este un lux in comparatie cu o viata in companie, dar traita permanent pe marginea prapastiei. Va deveni din ce in ce mai rau, mai ales ca are sustinerea mamei sale! Poate iti va parea exagerat ceea ce iti spun, dar vorbesc in urma experientei : persoanele acestea trebuie izolate pentru a nu mai face rau altora. TE VEI IMBOLNAVI TRUPESTE SI SUFLETESTE! Iti va face mult rau, sa nu crezi ca se teme de tine daca il ameninti! Nu, lucrul asta ii sporeste furia impotriva ta si ma rog sa nu explodeze. Crede-ma ca in momentele acelea nu mai ai timp sa faci figuri de carate pt ca nu iti vor ajunge mainile ca sa iti aperi corpul.El acum mocneste. Nu stiu cum te mai prinde somnul langa el.
Desparte-te pana nu mai acumuleaza nervi. Oricum iti va face rau! Barbatul roman este educat sa se creada stapan peste orice si peste oricine! Nu te gandi ca lui Dumnezeu nu ii place daca pleci pe un alt drum singura. Daca ramaii langa el nu inseamna martiriu pt ca nu il convertesti (spui ca si el il slaveste pe Domnul). Pacat este sa ramaii si acumulezi ura pentru ca haideti sa recunoastem toti "sfintii" de pe acest forum:nici unul din noi nu intorce si celalalt obraz daca primeste o palma si nici nu il iubeste mai mult pe cel care i-a dat-o, ca de-ar fi asa lumea ar fi un rai.
Alege singuratatea, cauta prietenia simpla a unor persoane cu acelasi caracter ca si tine,du-te ca voluntar intr-un orfelinat, ia un copil de suflet (sunt atatia care au nevoie de un parinte) da un sens vietii tale si te vei simti implinita.
Fa-ti bagajele si pleaca, goleste-ti mintea, nu te gandi la consecinte. Te vei gandi de maine. Nu o sa iti vina sa crezi cat de usurata te vei simti vad vei inchide usa in urma ta.
Curaj! Dumnezeu ii iubeste pe cei curajosi!
Reply With Quote