View Single Post
  #4  
Vechi 12.08.2010, 08:29:11
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Recent am vrut sa ajut pe cineva si sa-i procur un aparat auditiv. Nu mai aude aproape deloc si toti cei din jurului lui isi bat joc de el.

Am fost la mine aici si m-am interesat. Mi-au spus ca cel mai ieftin (dar si cel mai slab) aparat costa cam 200 de euro. Sunt intradevar aparate performante care pot ajunge la 5000 de euro asa cum spune initiatorul topicului. Nu minte!
Stiu asta pentru ca intamplator acum 2 luni m-am interesat de acesta problema.

Va sfatuiesc sa urmariti programul "rabla" ptr aparatele auditive. Am inteles ca poti duce proteza veche la schimb si in functie de evaluarea lor iti vor reduce o parte din costul celui nou.

Cat despre programul de sanatate...sa stii Andrei ca este jale in tara!
Eu am ajuns sa-mi platesc tot. Medicamentele, perfuziile, seringile, analizele. Tot! Desi stii bine ca am deja diagnosticul tot nu beneficiez de reduceri cand e vorba de un RMN (spre exemplu). Recent mi-au cerut si mie 5000 de euro dar Maica Domnului mi-a ajutat si s-a rezolnav cu mult mai putin.

De aceea spun! Nu judecati fratilor ca e simplu. Dar cand esti bolnav si NU AI BANI in tara asta, MORI!!
NU incurajez cersetoria dar...cunosc foarte bine umilinta cu care se lupta un bolnav in ROMANIA.
Reply With Quote