View Single Post
  #27  
Vechi 20.03.2009, 17:00:09
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Eu personal am participat la o astfel de intâlnire. A fost scurtă, dar nemaipomenit de frumoasă. Ne-am văzut pentru întâia oară. Cu unii nici nu am discuta direct pe forum. Pe unul singur il cunoșteam, pentru că mergeam la aceași Biserică. Vă spun cinstit, parcă ne cunoșteam de o viață. Am câteva poze in pagina mea personală de la acea întâlnire. M-ați veselit când am citit că ar putea ieși scântei cu cei de altă credință sau opinie. Doamne, cum puteți crede așa ceva ? Din contră , sunt convins că dacă ar participa cineva din cei cu care am avut discuții mai dure pe forum, atmosfera ar fi una extraordinară . Personal in viața civilă, ca să mă exprim astfel, m-am ințeles cel mai bine cu "adversarii de pe net". Apropo, cine credeți că sunt cei mai buni amici in viața civilă dintre sportivi ? Cei din echipele adverse, cei pe care îi vedeți că se bat până la "sânge " pe teren. Așa că mai ales aici, nu poate fi vorba de dușmănie, antipatie reală, ci una virtuală , de nedorit până la urmă. Nădejdie și speranță !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote