View Single Post
  #29  
Vechi 20.03.2009, 19:55:07
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

M-a amuzat si in acelasi timp,parca m-a certat perseverenta lui Alicia,pentru ca si eu imi doresc de mult timp sa ne intalnim,macar o mana de oameni de pe forum,dar sincer nu am facut eforturi in acest sens,totul ramanand la nivelul marturisirii acestei dorinte.
Pana la urma,nu stiu cine si-ar dori sa ma cunoasca pentru ca am o atitudine cam antipatica pentru multi dintre cei care ma citesc,din pura curiozitate,fiindca stiu ca nu au a invata mare lucru de la mine,si nici nu doresc ei aceasta.Dar eu,asa,in "nesabuinta"mea stiu ce vreau sa spun,chiar daca vorbesc,de regula,singura.
Dar pentru ca suntem oameni,uii simt,efectiv simt atractia si ceea ce-i face compatibili intr-o oarecare masura cu ceilalti.Nu putem fi toti la fel,asa cum nu putem sa ne iubim,ori sa ne uram in aceiasi masura cu totii.Deci,involuntar apare selectia,asa ca nu avem cum sa ne aprindem in contradictii si repulsie,fiindca nu se vor intruni cu siguranta cei care dau in extreme sau afiseaza o atitudine impulsiva.Pana la urma,doar n-o sa se vorbeasca doar de credinta,caci s-a tot vorbit,o intalnire este o intalnire,o prietenie relativa,o evadare din rutina...un stimul pentru viata.
Fac si eu precum Cristi;,SA VEZI CUM INCEP SA SE ATRAGA SI SA SE INTELEAGA CU PRECADERE CEI CARE SE CONTRAZIC.Mie chiar mi se intampla adesea aceasta,si chiar imi place sa ma atasez de cei care tind sa ma dispretuiasca,nu din interes,ci din fascinatia ca omul este oricum o fiinta fragila.
Probabil voi nu aveti copii,sau aveti copii deja mari,va este mai usor a va intalni.Nici nu va inchipuiti ce copil capricios am si cati nervi imi face cu tendinta lui aproape permanenta de-a nu ma asculta.
Sa merg cu trenul?...nu stiu!Sa merg cu masina?...nu conduc,iar sotul nu prea este amator pentru aceasta.Nu stiu.Ce-i drept,adevarul este ca Nu am curaj!
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote