View Single Post
  #34  
Vechi 12.03.2011, 22:04:17
calator prin ploaie calator prin ploaie is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.01.2011
Locație: intre rai si iad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.419
Wink

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Acei "savanti" care l-au considerat si numit "vizionar" sunt crestini-ortodocsi? A indraznit vreun parinte ortodox sa-l numeasca asa (sau pe oricine altcineva)??

Si scuza-ma,se pare ca nu ai citit nimic! Absolut nimic de el,doar niste "rezumate"! Citeste "De la Pamant la Luna" (ambele parti) si Hector Servadac! Sa vezi acolo abureli... Daca ai citit intr-adevar,ia spune-mi ce fac respectivii cand erau in spatiu,in acea ghiulea,si le moare cainele? Deci... get a life!
1.Draga...repet..nu ma pot limita unei zone inventata ca fiind unica reala in TOATE si toti...Sunt crestina si ortodoxa, dar open mind, nu incuiata si fanatica...ar fi prostie....
2.Pt cultura ta generala (extem de subreda)...am toate volumele lui...dar le-am citit de fff multi ani.
3.In vremea mea...nu era cultura de net care ii face pe unii falfabeti...ca altceva 0000
4.La tonul si impertinenta ta...sa-mi spui TU mie intai, DOCUMENTAT...cu carti exacte, autori, citate...raspunsurile la toate temele pe care le-ai inscris ca fiind dracesti...desi era CLAR ca buna ziua ca erai in plop si el in aer...CAND vei face asta....poate ma voi gandi sa-ti raspund...Pana atunci n-ai decat sa faci speculatii jalnice , demne de mintiuca ta...Si-ri multumesc ca m-ai facut sa rad !!!!Noapte buna!
Reply With Quote