View Single Post
  #139  
Vechi 03.02.2013, 12:43:21
leonte leonte is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.10.2012
Locație: Bacau
Mesaje: 472
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noiembrie Vezi mesajul
Ca avocatul in cauza are anumite probleme intr-un loc pe care nu-l numesc dar il stiti, mi-e clar. Dar ceilalti, judecatorii, etc cum s-au prins in "joc"? Te apuca rasul/plansul.Si cand te gandesti ca traim in secolulXXI...
Problema o fi la personalul judecatoriei din Ploiesti, sau la preotii care l-au lasat sa inteleaga ca ei au si puterea si stiinta "sa alunge dracii din case"? Oare nu s-a gasit nici unul intreg la minte sa-i explice cum sta de fapt treaba? Probabil ca avocatul le-o fi zis: <<va dau si 2-3 milioane numai sa-mi sfintiti casa>>, iar ei, ca niste iubitori de saracie pentru Hristos si mustind de dragoste pentru aproapele, s-au si pus pe post si priveghere.

Oare asa sa se fi petrecut lucrurile???

Maestru bucatar va recomanda - reteta pentru alungarea dracilor:
Se ia una bucata preot hirotonit ortodox, absolvent de teologie, cu s-au fara barba, dupa gusturi. Se imbraca in vesminte, i se da in mana o legatura de busuioc(50-100g), se inmoaie busuiocul intr-un castron cu apa de la izvor, (apa de la robinet se sfinteste mai greu pentru ca e tratata) si in timpul asta se canta troparele.
Dupa cca 10 minute, se scoate busuiocul din apa si se incepe a se stropi pe pereti, pe mobilier, pe electromotorul masinii, pe la planetare si chiar in portbagaj. Procedeul se repeta de 3 ori, timp in care cantaretii primesc prosoape si bani de la proprietarul masinii sau a gospodariei.

Apa ramasa de la sfintire se toarna la radacina unui pom, sau in radiatorul masinii. Va uram, Doamne'ajuta!

Doamne, iarta-mi multa vorbire!

Last edited by leonte; 03.02.2013 at 12:51:10.
Reply With Quote