View Single Post
  #9  
Vechi 04.05.2015, 23:13:37
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogdan.mx Vezi mesajul
Hristos a înviat!

Recent a început sa îmi placă de cineva mai mult sufleteste decât trupeČ™te..bine există si acele intentii dar fiindu-mi frica de moarte nu fac nici un pas. Războiul gândurilor si al dorinČ›ei de a nu mai fi asa stric este destul de puternic. Simt asa in suflet că mă cuprind asa puternic sentimentele astea..
Daca exista abstinenta fata de a dori o fata,cu atat mai mult ar trebui sa existe abstinenta si fata de a dori un baiat.
Ucide sentimentele,omoara sufletul,fi insensibil la orice astfel de sentiment dulceag.
Si fii convins ca toti pacatuim la fel ca tine,e drept nu in acelasi domeniu,dar din aceleasi cause: din sentimentalism prost inteles. Fii multumit ca asa te-a facut Domnul,caci poti sa lupti de 2 ori mai tare cu tine, caci daca unul ca mine va cadea e ceva banal,dar daca unul ca tine va cadea in ispita e ceva cu atat mai rau,cu cat pacatul e si mai grotesc .
Nu esti cu nimic deosebit,ai doar de purtat acelasi razboi ca noi toti, .Toti jucam pe o sarma,numai ca tu ai si o hazna sub acea sarma deci tine-te cu si mai mare disperare de ea
Reply With Quote