View Single Post
  #1574  
Vechi 16.04.2019, 12:59:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
Citat:
Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
...
Eu pot să spun că din ce am citit din scripturi promisiunea asta s-a întâmplat în Rai când mai înainte de anii veacurilor căci era imediat după căderea în ispită și nu trecuse nici măcar primul an, Dumnezeu promite Omului și Femeii lui precum și urmașilor primilor oameni nădejdea și credința în Darul vieții veșnice.
Categoric nu!
Se pare ca nu intelegi ce citesti
Poate că era mai bine să nu mă bag între voi... dar vezi cum ai început tu ca șarpele (''nu, nu veți muri...'', iartă-mă pentru comparație) să-l persiflezi pe sf. Petru7 care vorbea de Domnul Iisus Hristos ca de Darul Mântuirii și al Vieții Veșnice și nu eu sau el venind ci tu însuți venind cu sola scriptura ca să contrazici categoric, deci vezi?

Eu recunoasc că m-am băgat între voi ca să mă bag în seamă... dar eram bine intenționat și de bună credință. Am dorit să intru în dialog căci pentru asta intrăm pe forum, nu numai să citim ci și să ne exprimăm credința. Am ratat o bună șansă de a nu fi făcut de colegi în fel și chip... mai era un pic și mă scotea stimabilul direct antihristul despre care este vorba în titlul threadului... fără să știe că e vorba de omul gLhumii, ăla e antihristul, fiul păcatului e defapt fiul gLhumii, ascuns pe undeva prin ceva biserică, de unde vorbește din dreptul lui Dumnezeu ca să fie el ascultat și crezut și purtând haina credinței cu fățărnicie căci tăgăduie puterea ei și lucrarea ei, inclusiv puterea milostivă a Iubirii oamenilor de către Dumnezeu și iubirea fiilor Săi de Dumnezeu.

Practic e normal ca evoluționismul complet ateu să fie o carte antihristă ce neagă pe Dumnezeu pentru a se ''bucura'' omul de ''desfătările'' evoluționismului în minciună vicleană și în lux impostor.

Deci să ne întoarcem la subiect vă rog.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 16.04.2019 at 13:45:12.
Reply With Quote