View Single Post
  #43  
Vechi 24.05.2021, 12:06:27
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Momentan acestea de acum sunt la faza de experimentare. Vaccinul mRNA se folosește de nanoparticule lipide (deci nu fetuși din ce am auzit mai sus acolo, fără supărare dl. Florin, dar cred că e fake news despre ce ai spus legat de fetuși avortați, părerea mea).
Citește aici.
Ia sa ne gandim un pic. Avortul stim ca e un pacat foarte grav. Dar copiii avortati nu sunt vinovati cu nimic. Daca medicii preiau celule de la fetusii avortati si le folosesc la vaccinuri, prin asta sileste pe cineva sau fac ei propaganda prin asta pro avort? E oare imoral sa preiei organe sau celule de la copiii morti pentru a le folosi in scop curativ? Poate, nu stiu.

Dar cand mananca omul toate carnariile si preparatele din carne si care ies din carne e moral? Nu e de la morti, nu sunt produse rezultate in urma pacatelor? Nu tot in om le baga si nu asa putin ca un vaccin ci cu nemiluita si parca nu se mai satura?

Iar vaccinul nu e un leac minune ci un pacat mai mic si mai usor cu care lupta organismul ca sa-si faca resurse de aparare pentru a preintampina contactul cu pacatul mai mare, mai activ si feroce.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 24.05.2021 at 12:11:55.
Reply With Quote