View Single Post
  #24  
Vechi 17.06.2021, 15:25:11
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Biserica prin Episcopul Hrineanu si prin Vicarul Irineu Pop au sfintit lucrarea si au marturisit pe Adevarul... care sufla prin Trambite.

Eu m-am documentat, am studiat, am cercetat, am crezut si am vizitat. Cred de ani de zile si sustin fara-ndoiala ca Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu sufla prin Cele 7 Tr.Ap. Sunt un ortodox fericit sa pot marturisi asta!

Tu crezi ca ai avea tu dreptate, te crezi pe tine insuti biserica si crezi ca faci bine, crezi ca aperi ortodoxia... defapt desfintezi toate Cele 7 Tr.Ap. numindu-le trompete sectare. Confunzi neoprotestantii cu Trambitele!

Biserica a revenit asupra deciziilor gresite, tu in schimb ai ramas sa osandesti la nesfarsit laudandu-te cu necredinta ta.

Tu crede pe cine vrei.

Cine e capul Bisericii?.. de care ar trebui sa asculte Biserica?

Hai imbinator de vorbe.

Un episcop nu este Biserica.

Biserica este SINODUL - termin-o cu vrajelile aseta.

Biserica este PLENITUDINEA BISERICII - ADUNAREA BISERICII.

Mananci bors sectar...


Biserica nu este un om ci este "adevarul" crestin adus de toti episcopii. Si episcopii aia au retractat si au spus ca au gresit.


Asa ca nu te mai incurca in cuvinte si vorbe.

Si da, esti un mincinos cand spui "Biserica prin". Un episcop nu este Biserica.


De ce nu poti spune "TOTI EPISCOPII" si reusesti sa iti argumentezi doar prin minim, prin exceptie?

Unde a revenit "Biserica"??? Exista sentinta a Sfantului Sinod, ce tot mananci bors sectar??? Asta ai invatat in secta ta sa minti? Sa te minti sa spui continuu... bors sectar?


Tu te-ai incurcat in cuvinte si nu stii cum sa iesi din ele. De ce nu poti spune "TOATA BISERICA" si iti alegi un capat ratacit din Biserica?


Si ceilalti episcopi nu sunt "Biserica"? De ce "Biserica" cealalta nu declara sectarismul si ratacirea?

De ce nu vin toti episcopii cu bucurie sa marturiseasca... si toti alunga NIP ca pe diavol? Si cu dreptatea in mana, ca tot ce este la NIP este neascultare.... auzi, dicteaza Hristos predici la nip prin tot felul de rataciti si nebuni.

Last edited by gpalama; 17.06.2021 at 15:29:34.
Reply With Quote