View Single Post
  #24  
Vechi 01.06.2012, 17:45:09
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Mai frate sau sora de iti zici antiecumenism fratia nu citesti ce am scris?
Esti sub influenta dracilor sau rau intentionat/a?
De unde ai scos fratia ta comunismul rau?Era rau ca cei care au vrut sa implementeze comunismul in Romania au facut ateism oficial si ca au venit sa ia cu forta proprietatile oamenilor.Cat despre prigonirile impotriva oamenilor nevinovati sau care protestau pasnic,asta nu e ceva care se vede numai la comunismul ateist mai exista si prin alte parti.
Daca eu am 1 ha pamant si mai sunt alti 9 in sat cu 1 ha pamant,nu am voie sa ma adun cu ailalti sa punem pamantul in comun si sa ne cumparam un tractor si unelte agricole sa lucram apoi pamantul la comun,ca singur nu pot?Asta nu e comunism?
Sigur ca e comunism,ca am pus bunurile in comun.
Ce te inseala acolo draci pe fratia ta sa debitezi asemenea nerozii?
Adica in manastirile ortodoxe cu viata de obste e comunism crestin ortodox,esti crestin ortodox,sau esti sectar capitalist?
Ce vrei sa nu mai fie manastiri cu viata de obste,ca i-au inselat dracii pe unii si nu stiu ce au cu existenta proprietatii in comun?
Pai Dumnezeu Iisus Hristos nu ducea viata de obste cu Sfintii Apostoli?
Ce vrei fratia ta ca te inseala dracii,sa condamni fratia si uniunea intre oameni,care e de la lucrarile necreate ale Sfintei Treimi?
Ce nu intelegi,capitalismul nu se impaca cu religia crestin ortodoxa!
Capitalism=vine de la capital,adica de la bani.
http://dexonline.ro/definitie/capitalism
In capitalism totul se cumpara si se vinde pe bani.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 01.06.2012 at 17:50:28.
Reply With Quote