View Single Post
  #27  
Vechi 10.03.2013, 09:54:13
Ionut GG. Ionut GG. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2012
Locație: Roman
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

Citat:
În prealabil postat de rainrainbow Vezi mesajul
@ionut
nu stiu ce a fost cu primul mesaj,dar eu cred ca te pricepi mai bine ca noi.niciodata n am inteles proorocia aia cu femeia din pustie.apa poate sa fie duhul lumesc.si femeia-oamenii potrivnici lui antihrist.ti am spus mai sus ce se va intampla cu cei mai slabi in credinta-ii va lumina Duhul Sfant si se vor umple de ravna dumnezeiasca.dar unii dintre ei vor respinge lumina
Femeia este Biserica lui Hristos, care sunt crestinii adevarati, fierbinti in credinta, care vor fi protejati de necazul cel mare si vor fi adunati intr-un loc fizic de pe pamant si vor fi hraniti de Dumnezeu pe durata necazului. Apele sunt oamenii lui antihrist care vor incerca sa ucida Biserica, dar Dumnezeu ii va impiedica. Vedeti, Dumnezeu lucreaza la fel, la fel a facut si cu evreii la fuga din Egipt. Iar ramasita Bisericii, cei care sunt calduti in credinta, vor ramane sa infrunte antihristul si stapanirea lui, vor fi martirizati sau se vor lepada de credinta si vor lua semnul fiarei.
Important este ca noi, indiferent din ce categorie facem parte sa nadajduim in Hristos si in rugaciune. Iarasi foarte important este sa avertizam pe fratii nostri slabi in credinta care nu cunosc cuvantul lui Dumnezeu despre marea amagire ce va sa vina asupra lumii.
Reply With Quote