View Single Post
  #7  
Vechi 07.06.2007, 10:03:41
Saurian Saurian is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.08.2006
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de veilur
Ma bucur sa aflu ca acea cunostinta a ta s-a intors la normalitate, ba chiar mai mult se increde in Biserica! Intradevar aici a lucrat harul Domnului, conteaza mult numai pentru faptul ca si-a dat seama ca a ales un mod imoral de viata. Si mai sunt cazuri, dar putine, ca si cei care se intorc de la satanism si din multe alte culte primejdioase.

Pt roman dragut daca citeste aici: NU vreau sa spun ca homosexualii sunt periculosi sau ca ei reprezinta minoritatea bolnava dintr-o tara, dar vreau sa subliniez faptul ca genu asta de pacate asupresc sufletul si il vatameaza cu toata uraciunea ianaintea lui Dumnezeu, pentru ca este ceva contra firii, este ceva contra moralei si a normalului lasat de Dumnezeu intre barbat si femeie. Ce e mai frumos e ca toata lumea stie de acest lucru, dar multi vor sa mascheze situatia, ascunzandu-se dupa deget cu genu de argumente cum ca ar fi nascuti cu boala homosexualitatii si multe alte gogorite in amterie de asa ceva, pana cand chiar si homosexualii stiu undeva acolo in sufleul lor ca exista Cineva care le este impotriva alegerii lor, dar fiind mustrati de constiinta fac si mai mult intentionat numai pentru faptul de nu face cum vrea Cel de sus ,pentru ca asta si vrea omul pana la urma: sa se contrazica mereu si sa isi procure cat mai multe satisfactii in orice domeniu numai pentru el, si atat.
nu mi-o lua in nume de rau dar cred ca sunt pacate mai urate la Dumnezeu: fatarnicia, invidia, batjocorirea, ura, mandria etc. dracii n-au cazut ca erau homosexuali ci din cauza mandrie. la fel si cu Adam si Eva. Din mandrie se intampla mai tot raul in lume.

sunt impotriva homosexualilor dar nu vad de ce orice pervesiuni sexuala sau orice fel de pacat sexual ar fi mai putin uracios pentru Dumnezeu? Din punctul meu de vedere homosexualitate poate fi condamnata din acelasi motiv pentru care poate fi condamnat adulterul sau relatiile sexuale protejate. Apropo de asta. Ieri am fost la medicul de familie. Acolo am vazut o amazoana de 1 - 2 ani :D Ii spun amazoana deoarece acea fetita vazand cum oamenii mari o privesc cu drag si rad cand face o nazbatie se apuca sa scoate un tipat de amazoana. Mi - a placut foarte mult. Acel copil. Nu pot descrie cu minunatie era acel copil care se jucau. Acea fericire pe care o avea pe chip, acel ras dumnezeiesc de frumos. Si noi incercam sa ne protejam de ei. Acestia reprezinta un pericol in societate mai nou. Ne stau in cale astfel de ingerasi si ne protejam ca nu cumva sa se nasca. Femeia moderna... Familia moderna... Oamenii aia nu pricep ca prin nastere aduc din nefiinta la fiinta o persoana. Reuseste omul prin acest act care iti ofera si placere sa faca ceea ce nu pot face oamenii de stiinta: sa creeze persoana. Poate par fanatic pentru unii , sau neintelegator , sau poate unii imi spun ca n-am de unde stii ca nu sunt casatorit asa ca sa nu tot judec pe altii. Dar atata cer la astfel de oameni: sa se uite la astfel de copii cand rad si se joaca si sa isi repete in minte ca ei se protejeaza de astfel de copii. Ca acestia reprezinta un pericol pentru ei. In privinta asta cred ca tiganii ne intrec cu mult pe noi astia moderni.
Reply With Quote