View Single Post
  #10  
Vechi 25.07.2012, 21:51:25
nutucutu nutucutu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.08.2010
Religia: Catolic
Mesaje: 1.138
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Deseori , cand merg cu autobuzul , intalnesc o batranica imbracata modest si foarte smerita.
Poti sa citesti pe chipul ei - cat de necajita este, pentru ca de cele mai multe ori autobuzul este adapostul ei. Imi aduc aminte ca odata m-am asezat pe un scaun apropiat de batranica... iar ea a inceput sa imi povesteasca si totodata sa planga ca cineva ii furase sacosa in care avea o cana si mancarea pentru acea zi. Sincer, acel moment nu pot sa-l uit , parca il vazusem pe Hristos intristat. Iar acum , de fiecare data cand o vad , imi aduc aminte de acea intamplare.
Cred ca ar trebui pretuiti mai mult acesti oameni... sunt oameni simpli si cu suflete curate.
"Iisus vine să ne întâlnească. Să-i ieșim în întampinare, pentru a-i ura bun venit. El vine la noi prin cel flămând, gol, singur, alcoolic, dependent de droguri, printr-o prostituată sau cerșetor. El poate să vină la mine sau la tine sub forma unui tată singur, sub forma fratelui, mamei, surorii. Dacă îl respingem, dacă nu-i ieșim în întâmpinare, îl respingem chiar pe Christos. " Maica Tereza de Calcutta

PS. Bucurati-va. Eu cred ca atunci L-ati intilnit chiar pe Hristos.
Reply With Quote