Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #22  
Vechi 25.07.2021, 22:48:47
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Londra. Se protesteaza in fiecare weekend.

https://www.msn.com/en-gb/news/uknew...?ocid=msedgntp
S-a protestat și în România, chiar recent, dovada :

https://www.activenews.ro/stiri/Roma...a-VIDEO-168209

Cred că orice impunere va fi atacată în justiție pentru că sunt câțiva patrioți bine pregătiți juridic, dar depinde și de instanțe, amenzile lui Orban care erau cele mai mari în Europa le-a trântit Curtea Constituțională la sesizarea Avocatului Poporului, dar starea de urgență a fost declarată constituțională, deci nu se știe ce va fi.

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Aici sunt foarte multi care , desi nu sunt crestini, mai degraba agnostici, au un simt al democratiei si al libertatii foarte puternic. Multi protesteaza pentru ca nu vor sa fie constransi in libertatile lor in nici o directie.
Am înțeles că se protestează împotriva vaccinului la minori.


Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Tocmai presiunea, discriminarea si constrangerea asupra celor ce vor sa fie liberi arata satanismul acestei actiuni. Faptul ca se folosesc de o gripa ca sa impuna un comunism soft arata caraterul satanist al lor.
Panica asta e utilă pt guverne și lideri autoritari, exemplu Macron are probleme cu vestele galbene și i-a liniștit instant cu impuneri și amenzi, deci e profitabil pentru un lider infect care se clatină să bage pumnul în gură cu motiv de boală.

Până la urmă strict protestele vor fi învinse cu forța jandarmeriei în alte țări, în Franța au fost bătuți protestatari de li s-a smuls mâna din trunchi și tot au fost amuțiți, deci doar calea asta nu aduce nimic, măcar bătălia în justiție mai încearcă ceva.

E adevărat că dacă în România nu erau protestele organizate de Starea de Libertate, Medici pentru consimțământul informat, Simion et co, populația ar fi servit al doilea Paște închiși în casă ca în Grecia ortodoxă, care două Paști la rând cu tot cu arhiereii lor și tradiția lor apostolică mai mare ca a noastră au fost puși cu botul pe labe de autorități.

În România autoritățile au ezitat să ne mai blocheze pelerinajele prin septembrie 2020 și la Paști 2021 pentru că
-alegeri locale și parlamentare ,
- AUR=10% cu dinamică de creștere dacă se întețesc retricțiile iar alegerile din 2024 vor fi cele mai grele pentru că se alege președintele, europarlamentari, parlamentari, primari într-un singur an, iar votul pe 2024= destinul pe 10 ani al României și direcția, deci să stați acasă la vot să câștige aceleași partide și să mai nenorocim 10-20 de ani pe care nu-i mai avem, că distrugerile vor fi ireversibile pt societatea conservatoare.

Anul 2024 ar putea fi crucial, e la fel ca 2004 când s-a schimbat spre dreapta președinția și 20 de ani a câștigat numai aripa de dreapta a fsn președintele.

Acum cu alegerile interne din PNL până în septembrie când e congresul poate Câțu vrea liniște în filialele județene și nu forțează restricții ca să nu facă neplăceri primarilor și lovituri de imagine lui, așa se aude, plus că se întâlnesc fizic la congres.


Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Eu de exemplu am lucrat 5 ani si ceva pentru un business de familie in domeniul proprietatilor imobiliare ca si contabil aici la Londra, dar pentru ca s-au vaccinat aproape toti, am decis singura sa caut altceva. Am avut interviu si acum sunt Management accountant, pe un salariu mult mai mare la o companie japoneza care m-au angajat cu scopul precis de a face tranzitia totala spre automatizare digitala.
Te felicit pentru că ești o femeie care-și lucrează talanții și luminarea minții dată de Dumnezeu, e foarte greu să te relochezi dacă te obișnuiești într-un mediu, e tracul față de alt mediu, altă țară, de a nimeri mai rău, măcar unde te cunosc colegii te respectă mai mult.

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Cu ajutorul lui Dumnezeu vom scapa de vaccinare. Voi lucra de acasa , voi cumpara online tot ce am nevoie de acasa, nu voi merge in mallurile lor, in stadioanele lor , in barurile si pub-urile lor si gata. Cat se va putea. Cat nu, ma voi intoarce acasa in vreun varf de munte unde voi trai cat imi va da Dumnezeu sa traiesc.
Asta dacă va mai putea călători cineva fără vaccin peste granițe și nu se strică treaba, să ajungi de pe insulă pe continent iei feribotul , pe calea aerului e clar că nu se va mai putea călători.

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Aici in Uk , totul este online, inmatriculari, aplicatii deschideri de cont, aplicatii pentru credite, tot absolut tot se face online.
În România încă nu e nivelul de informatizare din Estonia care e maximalul, poate va fi dar se va da în cealaltă tabără fiecare va avea credit social pe baza unei identități internautice și va fi verificat.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 25.07.2021 at 22:55:36.
Reply With Quote