Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #28  
Vechi 26.07.2021, 11:41:40
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Nu mai lua alta doza. Intareste imunitatea. Bea in fiecare dimineata o jumatate de lamaie stoarsa cu un pahar de apa la trezire sa faci in corpul tau mediu alcalin. Bea vitamina D si zinc. eu beau in fiecare zi de un an. Nu imi amintesc cand m-am racit ultima data si mentionez ca anul trecut in Aprilie cand a izbugnit gripa asta nenorocita un coleg din echipa de contabilitate a murit de acest virus. Era diabetic, si bolnav cu inima, la contactul cu virusul sistemul lui imunitar nu a putut lupta cu atatea boli. asta se intampla de fapt de sute de ani, cei vulnerabili in fata gripei mor. De cand lumea nu de acum.

Parca ati uitat cand faceam o gripa de mult , nu ne feream de altii? nu ziceam noi,pleaca de langa mine ca ma gripa? nu feream noi batranii si bolnavii de gripa intotdeauna? asa de repede am uitat toate astea????
Numai cazuri negative spuneti. Hai sa va zic eu Cele pozitive. Multumesc pentru sfaturi. Bunica mea are 78 De ani, vaccinata din Mai ultimu rapel, nu a patit nimic, decat niste reactii adverse De somnolenta acuta dpa prima zi dupa al doilea rapel. Acum e sanatoasa tun, umbla, cotrobaie peste tot, se plimba nu are stare,are energie si vorbeste/cicaleste mult ca inainte :))) . Analizele La sange sunt perfect normale etc... Ca la varsta ei isi face analize foarte des. E super credincioasa si De Asta cred ca Dumnezeu o tine in viata. Deci Dumnezeu decide cine more si cand moare! La fel si alti prieteni De-o seama cu mine dar si Mai mici decat mine, nu au nimic. Cunosc si eu doctor prieten De-o seama care a terminat masterul La Medicina si spune La lume sa se vaccineze ca e groasa treaba cu virusu. Nu a fost platit niciodata sa zica Asta ca oricum el ne spune orice Din spatele usii daca ma intelegeti si treaba e serioasa si reala!

Eu am zis ca sunt vaccinat, poate ca si posturile intermitente care le-am facut M-au ajutat sa trec peste ce e mai rau, thank God! Ca vorba aia postul ne fereste de orice boala si intareste sistemu imunitar. Am.avut ceva reactii ciudate, legat La cap ca si cand simteam o presiune pe cap desi nu aveam tensiune, dar aveam o energie de nedescris,insa am prins o toleranta La alcool desi eu nu sunt bautor de fel, Asta e cel Mai ciudat!

Vaccinu Asta experimental nu e pentru oricine. Nu sunt de acord cu obligativitatea vaccinului.

Dar cei care asteapta ceva permanent o sa IL faca pe acela.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote