View Single Post
  #25  
Vechi 25.03.2015, 23:32:44
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Delirul a scris:Puteti propune masuri pentru eventualele aspecte negative din mass-media in ceea ce priveste exercitarea acestei influente?

Desi Topicul este vechi am o masura care o am de ceva vreme in cap.Am in birou un radio nu stiu pe ce post merge de obicei, dar ce problema apare des la stiri.Fratilor o graba de zici ca se TERMINA LUMEA ASTAZI!!!Cred ca comprima stiti de 12 minute in 10 minute si ce iese o mare prostie.
Lor cred ca li se pare foarte "cool" si par ca sunt profesionisti,dar ei nu se gandesc o secunda macar ca noi trebuie sa intelegem informatiile alea sa le "procesam" sa stam si sa le "rumegam".Am un nume ptr acest tip de stiri-"informatii mitraliate",sau altfel spus tu nu poti intelege cat pot eu vorbi de iute.
Un tip de stire( luat din niste titluri de stiri oarecare ) ca sa ma intelege-ti ce vreau sa spun, cum le spun ei la radio.

"4 SCENARII pentru cele 8 minute inainte de impact. Catalin Radu Tanase si pilotul Simon Dascalu cauta explicatiile tragediei(aici ar trebui sa fie virgula SI EI SA TRAGA CU NADEJDE AER IN PIEPT iar ei nu o fac, inchipuitiva cum arata stirea spusa rapid, tu fiind cu capul in calculator la lucru de exemplu) Simona Halep se desparte de antrenorul Wim Fissette (si ei aici ar face respiratia si pauza) dupa o colaborare de ..."
Am fii mai linistiti, daca ritmul ala de multe ori nu ar fi in asa mare viteza, si ptr Dumnezeu s-ar trage aer cand ar trebui in piept cand e punct sau virgula.
Reply With Quote