View Single Post
  #415  
Vechi 28.06.2021, 13:42:28
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Teoria PacMan3D-nD e doar o teorie care nu vine din lume!... si de aceea cred si in ea caci nu vine din lume si explica realitatea in care ne aflam si e conform scripturii.

E cea mai simpla si mai corecta teorie dupa parerea mea,

revelatie de la Dumnezeu!
Spuse un nebun ascultand de diavol.

Vine din IAD. Pentru ca doar IADul poate produce teorii, demonizati care sunt sfinti.

Esti un produs al diavolului.

Daca toti sfintii nu au vazut asta, si aia stau langa Dumnezeu de 2000 de ani, evident ca nu poate exista nebunia asta.

Dar tu, care stai langa tatal tau diavolul, ai produs imediat "teoria". Din lungul sir de "teorii" si "revelatii".

Adica tu esti un profet si vazator de Dumnezeu, care a primit "descoperire".

Uite ca gogomania asta nu am citit-o.


Da de unde vine prostia ta??? Vine de la diavol care te invata sa fii prost. La asta te-ai intrebat?


Bai prostane stai in banca ta, ca deja esti bun de 9.

Auzi, revelatie, nu a venit din lumea asta.. doar pentru babele de la nip, care nu gandesc si nu cunosc mai nimic poate fi asa. Pentru unul cu cap, care a citit e prostie sectara.


Si cum ai tu "garantie" ca e din Rai si nu din Iad. Ca iti zic eu ca nu vine din Rai... si iti zice intreaga Biserica, pentru ca asa ceva care este evident in istorie trebuia cunoscut. Si sunt zeci de sfinti care au zis ca pamantul e rotund si au lucrat astfel.


Am inteles, esti si tu un profet nip, care a profetit in numele lui Hristos.

Iti ies si tie spume la gura cand profetesti? Te zbati pe pamant sau cum tipi cand incepi sa profetesti?

Si cand ai dat profetia asta, erai in ambulanta sau erai deja la 9? Adica erai pe tratament???



Haide ca deja "revelatiile tale" te arata deja ca dus cu capul.


Afirmatia asta a ta este o semnatura a nebuniei si prostiei. Adica singur ai semnat mai sus ca esti nebun si prost.

Last edited by gpalama; 28.06.2021 at 13:48:00.