View Single Post
  #38  
Vechi 11.06.2011, 14:15:55
Golbi_ Golbi_ is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2010
Mesaje: 98
Implicit

Industria de medicamente, industria petrolului, industrie = profit. Profitul nu tine cont de om, tine cont de bani. Sistemul monetar bancar care guverneaza lumea este cauza lipsurilor pe care le indura oamenii. Din cate stiu eu, foametea este considerata principala cauza a deceselor in lume, la o simpla cautare pe google gasiti.
Foametea este din cauza lipsei banilor si a distrugerilor cauzate de goana dupa profit.
Drept urmare, stiu ca probabil o sa imi sara in cap multi cu asta, dar am privit documentarele din seria Zeitgeist, mai ales ultimele doua, Addendum si Moving Forward, iar acolo se explica in detaliu aceste probleme. Las la o parte partea in care se desfiinteaza religia, nu are sens sa facem polemici pe tema religiei, dar pe tema actualului sistem monetar-bancar care guverneaza lumea si pe faptul ca nu ne folosim de tehnologia pe care o avem ca sa asiguram hrana populatiei lumii si vindecarea bolilor acestea oribile, merita discutat. Eu privesc totul cu mintea deschisa, nu ma gandesc la conspiratii peste tot, ci doar cred ca am destula minte incat sa imi dau seama cand se pune in discutie o tema plauzibila.
Nu ma luati drept propagandist sau altceva. Vedeti si judecati fiecare.

http://zing.ro/zeitgeist-moving-forw...trecem_38.html
__________________
Conform unor statistici, circa 80% din statistici sunt false!...
Reply With Quote