View Single Post
  #30  
Vechi 05.12.2021, 22:59:10
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locaţie: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 400
Exclamation

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Nu exista vrăji, descântece sau farmece, ca Č™i demersuri reale cu efecte reale. Sunt simple superstiČ›ii primitive, moČ™tenite cel mai probabil din zorii umanităČ›ii. În prezent au Č™anse de a fi crezute doar de nefericite minČ›i aflate fie intr_o ignoranČ›ă totala fie în momente de cumpănă, când simČ›ul raČ›iunii este întunecat de explicaČ›ii instinctuale generate de traume sau angoase.
O sa va zic ce au patit niste neamuri din partea mea. Nu voi minti ce o sa scriu aici, este purul adevar, din pricina a ceea ce au patit acele neamuri, mie mi s-a facut si mai multa frica de Dumnezeu, sa raman fara cuvinte la ce am aflat...si vazut si auzit .

Farmecele, descantecele exista. O sa explic exemplu.

Mie imi place si progresul tehnologic, stiinta e buna daca e folosita cu bine (sunt fan Elon Musk, imi place literatura SF etc), dar sa stii ca "superstitiile primitive" cum spui tu, inca exista si astazi.

Deci, am niste rude, sot si sotie care acum sunt despartiti, care au 2 copii (baiat 26 ani + fata 15 ani).

Nevasta acestui barbat are o ura fata de lume, si este foarte invidioasa pe alte familii pentru ca sunt mai realizate decat ei. Dupa aproape 30 de ani de casnicie (au mai avut o despartire inainte), s-a aflat un adevar cumplit de ce facea aceasta.

Mama acestei femei practica mizerii (farmece, descantece) invatate de la o tiganca care a ajutat-o pe fi-sa sa il tina aproape pe barbatul ei sa nu se desparta. Dupa ce a murit mama ei femeia asta a invatat si a dus mai departe aceste mizerii. Cu ce scop facea aceasta. Vroia sa il tina aproape de barbatul ei in casa si sa il desparta pe acesta de noi ca familie (barbatul acesta este unchiul meu, doar atat zic). Cand l-a intalnit pe unchiul meu, toti ziceau din familia mea ca nu stim ce a vazut el la femeia asta, ca nu este o femeie asa umila cuminte etc...atragatoare. Era ca o pitipoanca gen.

Femeia asta toata viata l-a tinut sub mrejele ei. Eu am ajuns o data acum 4 ani, pe la ei acasa si am observat ceva super ciudat, in camera baiatului ei (varului meu), crucea Mantuitorului nostru Iisus Hristos era intoarsa pe dos (capul Mantuitorului jos, si picioarele Lui sus, gen satanism), m-am uitat ciudat...de mai multe ori la perete, ma ceva nu era in regula, nu am bagat de seama, pana anu trecut cand am inceput sa le zic la lume, ca a fost multa drama si certuri intre familii.

O chestie dubioasa, femeia aceasta ca sa faca farmecele sotului ei, ii umbla in portofel sa ii ia icoana Maicii Domnului din portofel (nu stiu poate are legatura cu aceste farmece, daca tine o icoana sfanta nu poate sa aiba efect aceasta "vraja" ca sa zic asa).

O alta chestie dubioasa, cand facea curatenie in casa si vedea haine pe jos, intreba pe prietena varului meu, daca asta e haina lui unchimiu, ca sa ii faca farmece eu stiu.... sau pe varmiu daca asta e lenjeria lui de pe jos de pe covor etc...

Numai MIZERII! Si noi ca familie ne-am interesat pe la biserici duhovnici, si ne-au spus duhovnicii ca aceasta face farmece.

O data cei de la mine au vorbit cu unchiul meu, si i-au cerut cateva haine si lenjerii sa ii dea la preot sa le citeasca timp de 40 de zile la biserica (si apoi sa le trimita acasa, haine sfintite), si culmea noi am ramas uimiti. Unchiul meu, inca din prima zi cand preotul a inceput sa sfinteasca acele haine si sa spuna rugaciuni la ele, s-a luminat dintr-odata incat TOTI AM RAMAS UIMITI, nu ne veneam sa credem. A vazut intr-adevar cu cine are de a face in casa. Era dovada ca intr-adevar unchiul meu era prins sub o manipulare (farmece/vraji). Si ne-am spus MARE ESTE PUTEREA LUI DUMNEZEU!

O alta chestia femeia asta, se ducea la preoti cu "har" clarvazatori chipurile, si ii spunea ca noi ca familie suntem cei rai, si ea e cea buna...minciuni de tot, barfea la lume despre noi ca si cand ea este nevinovata si ca noi suntem cei dracosi si chipurile facea toate lucrurile astea de zici ca era posedata.

Va dati seama ca dupa aia ca sa fie pace au trebuit sa se desparta ca sa nu mai fie probleme. Oricum femeia aceasta (nici nu pot sa zic matusa) nu avea dragoste mare pentru copii sa aibe grija de ei, eu personal nu m-am simtit vreodata bine venit la ei acasa. Simteam mereu ca e ceva neliniste in casa ei, cand eram mic, ca nu doream sa vin la ei, dar uitati de la crucea Mantuitorului intoarsa cu capu in jos, la vraji si etc.... parca simteam ca ceva era in neregula.

P.S: Am vrut sa scriu acest lucru, daca mai stiti cazuri similare (pentru toata lumea de aici care citeste) la voi in familii sau prin rude, cu aceste simptome de "farmece"...sa luati urgent masuri, pentru ca e nasol!

Nu credeam in farmece nici eu, dar cand am vazut ca inca se mai fac manarii si au efect si inca exista, va dati seama ca mi-am schimbat opinia.

In final, toata lumea si-a dat seama ce fel de persoana ei, raul a iesit la iveala si s-a facut de rusine maxim in peste 90% din cunoscutii ei. Dovada ca Dumnezeu nu doarme, rugaciunile merg si mai ales farmecele exista, si trebuie tratate ca atare.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 05.12.2021 at 23:08:06.
Reply With Quote