View Single Post
  #11  
Vechi 04.10.2010, 02:11:07
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit Maicuta Noastra

Maicuta Noastra (cum imi place mie sa-i spun) mi-a ajutat si mie in nenumarate randuri, atunci cand eram in momnete de ispita, ratacire sau aveam alte probleme si m-a alinat sau luminat cum n-am sperat.
Pe mine mama mea naturala m-a parasit cand eram f mica, iar Maicuta Domnului a fost Mama mea de suflet, impreuna cu bunica mea care m-a crescut, Dumnezeu s-o odihneasca in pace!

P.S.
Va multumesc domnule Cristi pt ca ati deschis acest topic. Intr-adevar suntem niste privilegiati noi, cei care credem in Maicuta Sfanta, si-o avem ajutatoare si mijlocitoare si ar trebui sa-i multumim lui Dumnezeu pt ca ne-a dat-O.

Maicuta buna, lumineaza-ne pe noi ce scriem pe acest forum sa nu cadem in pacatul mandriei, deschide-ne ochii sa vedem barna cea mare care ne jeneaza, ci nu aschia din ochii celor de langa noi! Da-ne blandete si puterea de ierta!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote