View Single Post
  #5  
Vechi 08.11.2014, 13:09:55
unpacatosintors unpacatosintors is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.11.2014
Mesaje: 4
Implicit

In primul rand va multumesc pentru raspunsuri si pentru ca, prin acestea, mi-ati redat speranta.

In al doilea rand, ca sa raspund la intrebare...am fost botezat crestin, am crezut toata viata in Dumnezeu desi nu am fost ceea ce se poate numi un crestin practicant. Anul acesta am intampinat niste greutati, m-am rugat ca Dumnezeu sa ma ajute insa ajutorul intarzia sa apara. Eram disperat sa gasesc o solutie la problemele mele si, pe fondul disperarii si al slabiciunii spiritului, am apelat la diavol, renegand-u-l pe Dumnezeu. Nu a trecut mult si mi-am dat seama de imensitatea greselii facute. Intre timp am avut multe momente in care am vrut sa ma intorc la crestinism, sa cer iertare, indrumare insa de fiecare data ma gandeam ca raul pe care l-am facut este definitiv si de neiertat si ca trebuie sa ma complac faptului ca sufletul meu va sfarsi in chinuri vesnice. Totusi, astazi mi-am luat inima in dinti, mi-am facut cont (de fapt REfacut deoarece cu ani in urma urmaream zilnic site-ul acesta), am postat problema mea in speranta ca totusi exista scapare, ca Dumnezeu e mare si primeste pe cei rataciti inapoi.

Sunt perfect constient de gravitatea situatie si stiu ca drumul inapoi nu va fi unul usor insa acum, stiind ca exista speranta si pentru mine, voi face orice.

In legatura cu spovedania...vreau neaaparat sa fac una generala. Au trecut 3 ani de la ultima insa ma tem tare ca odata ajuns in fata preotului, cand ii voi spune ce am facut, o sa ma alunge din biserica.
Reply With Quote