View Single Post
  #77  
Vechi 29.03.2019, 19:20:18
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Cam același lucru s-ar fi întâmplat și dacă ar fi fost ortodox, din ce știu eu.
Numai că dacă era un preot ortodox pe lista lui Dragnea, ar fi fost ponegrit pe toate căile mediatice pe mai vechea temă „popii și politica”, la Terheș s-au abținut să comenteze acid redacțiile.
Deci orice e ortodox va fi tocat cu măsură aspră, standard dublu al presei.

Cică PNȚCD l-ar fi propus pe liste pe Terheș, mă rog ce a mai rămas din acel partid fantomă, cum intuiam candidatura lui a avut mai multe roluri:

1.dezbinarea diasporei 2.apelul la votul tradiționalilor pe ideea că e teolog 3. un mesaj de apropiere de cultul greco-catolic din partea PSD și o distanțare față de B.O.R. într-un an în care Papa vine în România și atenția publicului e îndreptată spre temă.

Cel mai comic e că Terheș e și cu crucea și cu secera dacă e să ne gândim că merge în grupul europarlamentarilor progresiști S&D.

Până acum niciun europarlamentar PSD nu a votat împotriva rapoartelor pro minorități sexuale Estrela și Lunacek, unii s-au abținut sau au absentat.
Dar abținerea sau absența tot facilitează acel proiect e un fel de abdicare de la principiu.

În țară o ard mari familiști și patrioți dar în Occident se raliază la familia progresistă care încurajează minorități sexuale, imigrație.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.03.2019 at 19:43:01.
Reply With Quote