View Single Post
  #22  
Vechi 25.04.2012, 14:15:58
suharau suharau is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.12.2011
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de JoyDivision Vezi mesajul
eu nu cred ca homosexualitatea este o boala genetica, dar totusi, din punct de vedere crestin, ce anume provoaca aceasta inclinatie pacatoasa? sa fie demonii care pot corupe diferite persoane spre a le perverti inclinatiile naturale ?
Este clar ca homosexualitatea este din punct de vedere crestin un pacat si in ziua de azi exista un curent din ce in ce mai zgomotos care ar dori ca acest pacat sa fie cumva "amnistiat". Acest trend este la cel mai inalt nivel foarte activ! Sa nu uitam cand cu ani in urma primu-ministrul de atunci, Radu Vasile , a sunat de la Paris ,unde parca unde se tinea o importanta reuniune europeana . Trebuia ca urgent Parlamentul Romaniei sa hotarasca
dezincriminare homosexualitatii pt ca altfel nu eram acceptati in nu-stiu-ce organism european si pa,Europa pt noi ! Acolo , in Parlamentul European e plin de gay asa ca putem intelege "ravna" lor. Evident pt oamenii normali (homo...) este o uraciune , cum mai zice biserica .In Biblie sunt suficienta referiri la acest pacat si cred ca o cale de a scapa de aceasta nenorocire
este o apropiere de cele sfinte . Sigur ca in lumea medicala nu se mai fac cercetari din moment ce ei
, homo.. nu mai sunt considerati bolnavi ci " altfel " .
Reply With Quote