View Single Post
  #8  
Vechi 26.12.2010, 01:26:51
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de Phoenix Vezi mesajul
Cand ma gandesc ca in mare, oamenii cu care vrand-nevrand intru in contact intr-un domeniu sau altul, sunt asa in intimitatea lor, sub protectia anonimatului, simt ca lumea se duce iremediabil la vale si as vrea sa stau undeva pe varful unui munte, unde e liniste.
Imi vine acum in minte, fostul ministru al muncii,familiei si egalitatii de sanse( si fost senator de Galati)Paul Pacurar,care se masturba de zor in fata webcam-ului.Probabil ati vazut filmul difuzat si la tv.Era filmat pe vremea cand era ministru in functie.De-a dreptul macabru...
Acelasi dezgust il impartasesc si eu ...si deseori mi-a venit si mie sa merg in varf de munte, unde nici cucul nu se aude...daramite gandul cuiva..


Citat:
Īn prealabil postat de Phoenix Vezi mesajul
Intrebarea mea este cum poate un om normal sa isi mentina moralul ridicat printre atatea persoane de genul, sa se poarte civilizat cu ele (rabdarea omului nu e nesfarsita...) si sa nu se lase descurajat de numarul din ce in ce mai mare de indivizi fara limite.
Eu cred ca practicand detasarea.Detaseaza-te de orice informatie/loc/persoana care iti face rau si evita sa rezonezi cu lucrurile pe care le percepi negative.
Fa-ti o introspectie si regaseste-ti linistea pe care ai pierdut-o intrand in contact cu indivizi fara limite,cum ii numesti chiar tu.Nu mai cauta armonie in exterior.Ea se afla in unicul loc in care o poti gasi si pastra: inlautrul tau!

Last edited by Melissa; 26.12.2010 at 01:30:20.
Reply With Quote