View Single Post
  #101  
Vechi 07.06.2010, 19:00:42
flying's Avatar
flying flying is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2010
Locație: MIGREZ PRIN DIFERITE LOCURI ALE INIMII IN CAUTAREA LUI DUMNEZEU
Religia: Ortodox
Mesaje: 867
Arrow

Citat:
În prealabil postat de mrsadic Vezi mesajul
...da..cu cat citesc mai multe din ideile tale, cu atat imi dau seama ca nu stii nimic..adik pe bune..ma faci sa rad..cine ti-a spalat creierul ??
inceput in forta ...de genu :"io, superman am sosit ! e timpu sa lasati prostiile si sa ma ascultati !"

Citat:
În prealabil postat de mrsadic Vezi mesajul
...nu mi-a spus mie nici un prof de la facultate "ba fraiere nu crede in dumnezeu ca e vrajeala"...serios, ai o problema;
multe lucruri nu-ti spun unii profi(inclusiv cat "costa" un examen) ,dar unele le "deduci" ,desi nu ti le-au predat la curs , indirect afli ce parere au unii profi despre credinta si Dumnezeu ,laudand sau promovand ideile opuse lui Dumnezeu...cu autoritatea lor care nu e universala ,ci cuprinde doar o zona a materiei predate de ei...dar aura de profesor se "raspandeste" si asupra unor lucruri care nu au legatura cu autoritatea lor profesionala.

Citat:
În prealabil postat de mrsadic Vezi mesajul
crestinoizii pleaca tot de la idee preconceputa nu crezi?....de ce aduci in discutie pe "lucy"..cine ti-a zis tie ca a fost inventata...asa cum acu cateva luni a fost gasit un pui de mamut extrem de bine conservat asa a fost si cu lucy...ce esti dezamagit ca esti doar o maimuta goala?stai linistit,esti destul de evoluat...
1.ce legatura este intre un mamut extrem de bine conservat si o frauda grosolana(Lucy)? parca spuneai mai sus de mine ca sunt spalat pe creier? sigur era vorba de mine?

2.ce legatura are frauda grosolana a lui Lucy cu "dezamagirile" mele ? daca sunt mai dezamagit sau mai putin dezamagit transforma frauda in lucru corect?

3.tu consideri ca ,o maimuta de acum miliarde de ani a evoluat pierzandu-si blana si a devenit om ? nu crezi ca e involutie sa-ti pierzi blana(mijloc propriu) ca sa cauti alte mijloace straine(pentru care trebuie sa depui efort sa le procuri) ca sa te protejezi ?TARE!
=>ce legatura are frauda lui Lucy cu faptul ca eu nu am "blana" ?

Citat:
În prealabil postat de mrsadic Vezi mesajul
.
imi pare rau sa iti spun..ce vrei sa iti dau exemple de preoti care au masini de mii de euro sau case de vacanta nush pe unde?
care e legatura intre frauda Lucy si preotii cu masini de mii de euro? ca n-am inteles ? sa inteleg ca daca un preot are o masina de nu's cate zeci de mii de euro inseamna ca frauda lui Lucy se transforma in proba adevarata ? nu reusesti sa te concentrezi deloc, asa-i?

Citat:
În prealabil postat de mrsadic Vezi mesajul
in orice caz, basmele cu zane prezentate in biblie nu sunt mai credibile decat teoria sintetica a evolutiei(darwin e depasit by the way asa ca sa nu-l mai judecam, el nu dispunea de tehnologia de acum, nici macar nu stia de ADN)
nu faci diderenta intre credibil si dezirabil ; credibil inseamna plauzibil nu ce iti convine tie sa crezi ca ar fi adevarat.

=>pentru un om rational ,evolutionismul e dezirabil ,dar din pacate nu e plauzibil ...pentru ca nu are nici o proba care sa-l sustina ...
__________________
https://youtu.be/mvZARLkQmLk
Reply With Quote