View Single Post
  #164  
Vechi 30.12.2013, 15:21:52
paduretu paduretu is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.11.2013
Mesaje: 53
Implicit

1:18 Această poruncă îți încredințez, fiule Timotei, ca potrivit proorociilor făcute mai înainte asupra ta, să te lupți lupta cea bună, după
cuvântul lor,
1:19 Având credință și cuget bun, pe care unii, lepădându-le, au căzut din credință;
1:20 Dintre aceștia sunt Imeneu și Alexandru, pe care i-am dat satanei, ca să se învete ca sa nu Huleasca"

5:1 Îndeobște se aude că la voi e desfrânare, și o
astfel de desfrânare cum nici între neamuri nu se
pomenește, ca unul să trăiască cu femeia tatălui său.
5:2 Iar voi v-ați semețit, în loc mai degrabă să vă fi întristat, ca să fie scos din mijlocul vostru cel ce a săvârșit această faptă.
5:3 Ci eu, deși departe cu trupul, însă de față cu duhul, am și judecat, ca și cum aș fi de față, pe cel ce a făcut una ca aceasta:
5:4 În numele Domnului nostru Iisus Hristos, adunându-vă voi și duhul meu, cu puterea Domnului nostru Iisus 5:1 Îndeobște se aude că la voi e desfrânare, și o
astfel de desfrânare cum nici între neamuri nu se
pomenește, ca unul să trăiască cu femeia tatălui său.
5:2 Iar voi v-ați semețit, în loc mai degrabă să vă fi întristat, ca să fie scos din mijlocul vostru cel ce a săvârșit această faptă.
5:3 Ci eu, deși departe cu trupul, însă de față cu duhul, am și judecat, ca și cum aș fi de față, pe cel ce a făcut una ca aceasta:
5:4 În numele Domnului nostru Iisus Hristos, adunându-vă voi și duhul meu, cu puterea Domnului nostru Iisus Hristos,
5:5 Să dați pe unul ca acesta satanei, spre pieirea trupului, ca duhul să se mântuiască în ziua
Domnului Iisus.
"

Crezi cumva ca Sf. Pavel se contrazice? Sau poate stie mai bine ca tine ce inseamna dragostea adevarata?

5.Judecandu-i cu asprime pe cei care anatemizeaza ai dovedit lipsa de dragoste fata de aproapele tau. Vai vai esti cam selectiva cu împartirea dragostei "ratacitii" care anatemizeaza nu merita si ei dragostea ta?

Last edited by paduretu; 30.12.2013 at 15:27:20.
Reply With Quote