View Single Post
  #40  
Vechi 03.06.2015, 22:28:39
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Am mai fost pe alte forumuri crestine la multe scria cine este moderator si cine administrator daca era cazul.Forumul era mai functional asa cu etichetarile respective trecute.Adica cat de cat stii cu cine vorbesti.E o era a numarului de postari in dauna calitati,,a numarului de prieteni,tot asa sa fie multi, asta e teribil sa ai vreo 2000,chiar daca...cum zicea o tanara din Anglia care avea vreo 600 de prieteni pe Facebook,am avut un accident si am avut nevoie de sange,,s-a dat sfoara in tara pe Facebook si n-a venit nici un om sa doneze.
Si mai e un lucru daca scrii mult, si poate nu prea te stii pe un Forum de calculatoare sau gradinarit daca dai sfat rau, strici cel mult un calculator, sau moare o planta dar pe un Forum crestin, sa scrii mult fara sa fii sigur pe ce scrii sau sa scrii in necunostiinta de cauza, induci in eroare si in loc sa ajuti un om il incurci.Si asta E PACAT!!!
In general scrii ceva si fiecare intelege CE VREA EL.
Referitor la Forumurile crestine RECTIFIC, Forumul e ziditor in special daca taci,:-))),si citesti cum ar fi "Povesti cu talc" sau altele asemanatoare ziditoare.Ai cascat gura un pic acolo, iti spun imediat de smerenie,dar-ar Domnul sa o practice SI EI!

Am cumparat la copii odata un Chinchila(povesteea asta e vizavi de reactia la propunerea mea cu duminica) .Fostul proprietar il tinuse in ceva mai mare cu inca cativa.Cand l-am mutat la mine in primele zile era o usita pe care iesea.Dupa ce i-am astupat-o se prindea de colivie si tragea tarre de ea si se enerva rau.Mai trece vreo saptamana si se obisnuieste ,se joaca,sare de pe o barna pe alta, si parca a UITAT CA AR FI IESIT
PE UNDEVA VREOADATA.Ma intreb daca ar stii cineva limba animalelor astea si i-ar spune esti inchis, incearca sa iesi pe acolo.Daca ar sari sa il muste sau l-ar asculta?
Reply With Quote