View Single Post
  #10  
Vechi 23.03.2020, 20:47:36
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de UserAZ Vezi mesajul
Singurul președinte de partid care apără Biserica: 'Încercarea de a arunca pe umerii Bisericii vreo vină este absurdă'

https://www.stiripesurse.ro/singurul...o_1443822.html

Este vorba de partidul lui Basescu, Miscarea Populara care oricum de mult timp avertiza sa inchidem granitele, sa fim pregatiti pentru ce e mai rau.
Nu-i doare gura să se poziționeze declarativ, eu nu mai dau doi bani pe declarații de curtoazie, în Parlamentul European, Tomac nu a votat împotriva directivei care condamna referendumul pentru familie, cred că s-a abținut ca să nu-l supere pe șefu care în P.E. a votat contra referendum după ce în țară promovase inițiativa.

Niciun partid nu apără Biserica Ortodoxă, unii ca Mihail Neamțu încearcă să se insinueze pe lângă preoți cu notorietate ex pr.Visarion Alexa sau pe la editura doxologia și tv trinitas pt un plus de imagine gratis pe cârca bisericii.

Din ce am văzut poziționarea tuturor partidelor parlamentare care se pretind de dreapta majoritatea sunt pro neoliberalism extrem, adică și cu drepturi lgbt și cu imigrație pt completarea demografiei, cu privatizarea a tot ce majoritar capital de stat CEC, Hidroelectrica, Educație de Stat mai puțină în favoarea educației private, spitalizarea de stat diminuată în favoarea afacerilor private medicale, autoritate parentală redusă în favoarea statului.
Nu avem dreapta clasic liberală, stânga nu e o opțiune pt că și ei promovează cedarea de drepturi în favoarea forței statului.

Singurele excepții notabile sunt parlamentarii Matei Dobrovie și Daniel Gheorghe, ambii PNL, care au avertizat și s-au opus atât cât au putut ei la tot ce era antinațional, dar nu m-ar mira ca ei să nici să nu mai fie pe liste la următoarele alegeri, țara e acaparată cu totul nu are rost să ne iluzionăm.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote