View Single Post
  #9  
Vechi 22.11.2008, 11:40:49
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Frate Atena, ia-l pe Dl Adam si "Treceti batalioane roamane Carpatii" si schimbati Sf.Sinod si toata preotia!!! Asta e BOR care ne-am facut-o noi cu propriile maini, ca daca ar fi fost romanimea asa cum trebuia sa isi traiasca CREDINTA la INALTIMEA EI, asa cum Sf.Stefan Voievod era, acum nu aveam decat preoti SFINTI!!! Dar eu NU cred ca nu avem si AZI preoti sfinti!!! Numai Dumnezeu ii stie!!! NIMENI SA NU JUDECE UN PREOT, PE PREOT IL VA JUDECA DUMNEZEU, NU EU, UN PRAPADIT!!! Nici mintea nu indraznesc sa mi-o ridic spre critca preotilor, MA TEM DE JUDECATA SI DREPTATEA LUI DUMNEZEU!!! Care e ASPRA!!! nici macar nu poti sa gandesti Dreptatea lui Dumnezeu!!! FIECARE DA RASPUNS PT SUFLETUL LUI!!!

NIMENI nu zice "Fratilor hadeti sa ne rugam pt preoti ca au mare nevoie" dar ii judecat si le taiem nu numai capetele, ci asa cum a patimit Sf.Iacov Persul: taiat bucatica cu bucatica maruntit ca zarzavatul in mancare!!! Dar noi le cerem preotilor sa se roage pt noi!!! Asta este DREPTATE??? nesimtire curata!!!

Va rog de iertare!!! Sa fiti binecuvantati!!!
Subscriu in totalitate celor spuse de tine aici. Acel apel nu are drept scop decat invrajbirea noastra, pe cand apelul tau are menirea trezirii si unirii noastre !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote