View Single Post
  #10  
Vechi 11.12.2008, 09:35:38
ella87ella ella87ella is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.12.2008
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 80
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Foarte frumos spus Ella!!! imi place!!!
Dar hai sa ne asemanam cu Domnul Hristos, sa iubim JERTFELNIC, sa nu ne speriem de ce necazuri avem! Parintii mei dupa cate au tras tp de 22 de ani ar fi trebuit sa fi fost divortati... dar mama a iubit neconditionat, a iertat TOT si a RABDAT mai ales!!! dar acest efort nu a fost decat spre CASTIGAREA lui... a invins!!! Acum Slava lui Dumnezeu de cativa ani, este armonie... Numai Dumnezeu stie prin cate am trecut... dar mai ales mama...!!! Nu a incetat rugaciunea pt el, nici mersul la Sf.Liturghie in care se ruga pt el, nu a incetat a-i raspunde raului cu BINELE!!! Ma miram de atata putere si intelegeam ca asta este NUMAI de la Domnul Hristos!!! El si-a data Viata pt noi ca sa fim impreuna cu El, dar tot noi suntem cei nemultumiti si Ii intoarcem spatele!!! Sa nu ne pierdem curajul de a lupta pana nu invingem!! altfel suntem ca niste lasi... si spre bucuria Vrajmasului!!! diavolul se bucura cand ne dam batuti din luppta vietii... desi el asta cauta... dar AVND NADEJDEA IN DOMNUL HS care ne-a spus "in lume necazuri veti avea, dar INDRAZNITI (adica prindeti CURAJ) EU am BIRUIT lumea!" sau in alta parte ne spune "Veniti la Mine toti cei OSTENITI si IMPOVARATI si Eu va voi ODIHNI pe voi!" sau "ce nu este cu putinta la om este cu putinta la Dumnezeu"! Maica Domnului este atat de mult ascultata de Domnul Hristos, caci "ce poate Dumnezeu cu PUTEREA poate Maica Domnului cu RUGACIUNEA"!!! Deci sa ne rugam Maicii Domnului sa se roage Fiului ei, Domnului nostru Iisus Hristos, sa ne asculte rugaciunea si sa mijloceasca pt indreptarea sotului dvs, si sa se intoarca cu toata IUBIREA la dvs!!! CRED in PUTEREA Domnului ca daca o veti ruga zilnic si cu lacrimi pe Maica Domnului pt dansul, chiar mereu, atunci va va asculta!!! Poate v-a ajutat si marturisirea mea sa prindeti curaj in lupta pt castigarea sotului dvs!!! Sa fiti binecuvantati!!!
Da m-au incurajat cuvintele tale, dar din pacate nu sunt casatorita si cred ca aceasta imi este rasplata pentru ca am cazut in pacat inainte de vreme, eu sunt unul din tinerii rataciti pe calea pierzaniei, eu as vrea sa trag sa raman cu el, sa nu mai existe nimeni in viata mea, el sa devina sotul meu.
Reply With Quote