View Single Post
  #7  
Vechi 28.04.2012, 22:42:55
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mi-a placut postare unui user pe alt forum si o reproduc:
crestinul ortodox says:


04/27/2012 la 7:50 AM
Profetii Parintele Arsenie Boca acest Sfant si Martir al Romaniei care nu s-au implinit inca !!!!
“Odata mi-a zis ca , intr-o noapte ,catre ziua ne vor ocupa trei tari Ungaria ,Bulgaria si Rusia .
Atunci eu am zis :”ungurii or sa ne ocupe pe noi ? ” ,iar el mi-a spus : ” Si pe cei ce ne vor ocupa va veni ploaia de foc “(Chis Aurelia , com Boiu ,jud Mures )
Scultz ne spune “Scenariul destramarii U.E. chiar ar fi posibil intrucat sunt state mai puternice care …vz …detalii realitatea tv ”
….
Parintele facuse atunci altarul in padure si intr-o predica spusese :
” Ma , intoarceti-va la Dumnezeu caci calul rosu bate la portile Rasaritului .Dar sa nu va intristati ca de acolo vine Mantuirea . Prigoana vine de la Apus “.
Adica , prigoana vine din Apus ,astazi chiar in zilele noastre . (Penciu Georgeta , Fagaras )
“Zdreanta rosie, secera si ciocanul, steaua cu cinci colturi va disparea , dar va veni steaua cu sase colturi , anarhia, si va fi vai si amar de lume“
“Zdreanta rosie ,secera si ciocanul ,steaua cu cinci colturi va disparea ,dar va veni steaua cu sase colturi ,anarhia , si va fi vai si amar de lume ”
am sa pun doua mari intrebari la toti care citesc acest blogg , cei ce au Crezul Sfant ,
Crezul Credintei ortodoxe si crezul de a fi roman adevarat
-Se va destrama intr-adevar (S)U.E ?
-este posibil sa traim aceste profetii ale Sfantului Parinte Arsenie Boca ,astazi ???
Reply With Quote