View Single Post
  #223  
Vechi 01.10.2012, 15:05:12
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Unhappy

Doamne Ajuta!!! d-na Margareta, va inteleg suferinta si durerea din suflet (si ma rog Bunului Dumnezeu ,sa va dea puterea necesara),dar iertati-ma daca va supar cu ceva....zic si eu ca un om pacatos ce sunt .....daca medicii,medicamentele,rugaciunile noastre ale pacatosilor,zbaterea aceasta a d-stra...nu au reusit sa o ajute pe Rebeca,eu indraznesc sa va dau un sfat....apelati la preotii bisericii,cum bine spune Mantuitorul nostru(cand aveti pe cineva bolnav,chemati preotii sa se roage ptr.el)...pe aici pe la noi se procedeaza cam asa...se aduna banuti(fiecare cat poate sa dea,dupa suflet), de la rude,prieteni ,vecini... ptr.a chema acasa doi sau trei preoti ptr,Sfantul Maslu.....sunt niste rugaciuni extraordinar de bune si foarte puternice(si atentie!!!...multi cred ca astea se fac ptr.a muri cel in cauza)..nu-i adevarat....Sfantul Maslu este ptr.ridicarea din patul durerilor(daca asta este Voia Mantuitorului nostru)....Doamne Ajuta!!!!.....multa putere si nu deznadajduiti....Maicuta Domnului sa va apere si sa va ajute cu Sfant Acoperamantul Ei.....Amin!!
Reply With Quote