View Single Post
  #27  
Vechi 16.04.2013, 10:19:50
Iliana Iliana is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.02.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 56
Implicit

Multumesc frumos pentru raspuns. Dar n-am spus ca nu trebuie sa-i iubim pe toti si sa-i toleram, dimpotriva, ei au mare nevoie sa fie iubiti (iar noi avem mare nevoie sa iubim!).
Ei sunt demni de mila, de compasiune, de iubire si de intelegere. Eu doar am aceasta nedumerire, de ce intra pe acest forum, ce-o fi in capul lor, ce gandesc, ce urmaresc, ce-i atrage aici? Banuiesc ca simt o neimplinire sufleteasca, acea neimplinire pe care o simt toti cei care nu-l au pe Dumnezeu in suflet. Citisem undeva ca fiecare om e un suflet care-l cauta pe Dumnezeu, dar nu-si da seama de lucrul asta.
Ei cred ca-l gasesc pe Dumnezeu acolo la acele sute de asa zise religii, dar s-ar parea ca nu-i asa. Poate ca uneori isi dau seama de minciuna, sau cel putin simt asa, in subconstient, ca ceva nu-i in regula, dar le e rusine, teama, habar n-am ce-i impiedica sa se ''scuture'' de erezia aceea si sa vina la dreapta credinta!
Sa-i indemnam asadar sa indrazneasca, sa nu le fie teama, sa se intoarca precum fiul risipitor!
Doamne ajuta!
Reply With Quote