Subiect: AutoVortex
View Single Post
  #117  
Vechi 10.08.2021, 15:38:04
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.962
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Sigur ca va puteti juca cu cuvintele, asta daca intelegeti sensul lor.
Păi și ce dai meditații virtuale de uz scriitoricesc, tu înțelegi ce înseamnă stil liber freestyle chiar și în scris ?

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Se mai poate folosi cu sensul larg de neinitiat in tainele spirituale si ezoterice. Si isi pierde total sensul istoric daca ii atribuim o comprehensiune atat de larga ca necunoscator sau ageamiu. Dar sigur la romani merge, ca noi am crescut cu ciorba si tocanita, la noi toate sunt sinonime. Eu nu ma uit ca dvs repede in dex online, eu chiar studiez etimologia.
Se folosește termenul profan așa, doar că tu vrei să percepi doar un sens și atât, adică scriitorii care se joacă cu neologismele sunt niște proști sau analfabeți funcțional că nu folosesc un sens al unui cuvânt cum vrei tu.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Neinitiat in "profunzimi", serios? :)))) cat de tare!
Dvs auziti cum suna? "Neinitiat in profunzime" - efectiv am o criza de ras:)))))
Păi de aia am pus profunzimi între ghilimele că ce e profunzime pentru tine, nu e pentru mine, deci profunzimile tale pe care le-am văzut scrise până acum de la existența ta pe forum nu mă interesează și prefer să rămân profan față de școala ta filosofică.

Dacă mai râdem puțin nu-i bai, ne mai destindem.

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Eu sunt profund in gandire dvs superficial in gandire. Dar daca tineti cu tot dinadinsul sa aveti dreptate atunci asa o sa va ramana porecla "neintitiatul in profunzime":))) e cu adevarat profanata aceasta expresie.
Și porecla ta cum o să fie scurtul în bandă, necreativul, pasta corectoare a internetului, grămăticul, omul plat, îngrăditul în text, tânărul mușcat de lebădă ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 10.08.2021 at 15:44:12.
Reply With Quote