View Single Post
  #4  
Vechi 18.01.2019, 15:16:16
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Thumbs up O lectie de modestie!

Simona deja a castigat inimile unora...indiferent ce rezultate va avea mai departe.
"Simona Halep a dat o lectie de modestie la Australian Open 2019, care a starnit admiratia tuturor jurnalistilor prezenti la Melbourne.

In timp ce alti sportivi de top pun conditii care de care mai ciudate pentru a avea parte de confortul dorit, Simona a fost surprinsa mergand cu autobuzul spre complexul de la Australian Open.

Organizatorii i-au pus la dispozitie Simonei o masina de lux, dar sportiva noastra a refuzat. Ea a mers asadar spre arena intr-un autobuz in care se mai aflau jurnalisti si alti sportivi mai putin cunoscuti, ce nu beneficiaza de tratament preferential.

Prezenta Simonei i-a surprins complet pe jurnalisti, insa sportiva noastra a mentionat ca prefera sa fie o persoana cat mai "normala" si sa nu lase faima sa i se urce la cap.

"Nu voi schimba niciodata aceste lucruri. Este mult mai bine sa fiu asa. Fac aceste lucruri natural, este ceva normal. Ma simt bine asa si voi continua sa fac", a spus Simona, conform Sport360.


La polul opus s-a situat australianul Bernard Tomici, care a deranjat multa lume dupa ce a preferat sa vina cu un bolid cu motor puternic, pe care l-a turat la maxim.

In alta ordine de idei, Simona a refuzat sa-si gaseasca o cazare luxoasa, asa cum au facut celelalte tenismene de top. Ea s-a cazat astfel in hotelul pus la dispozitie de organizatori.

Simona este deja comparata cu Andy Murray si a fost denumita "campioana oamenilor" pentru modestia aratata la Australian Open.

Sportiva noastra va reveni pe teren sambata dimineata, cand o va intalni pe Venus Williams in turul trei, in direct pe Ziare.com."
Preluat de pe :http://www.ziare.com/simona-halep/au...-lumea-1546219
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote