View Single Post
  #65  
Vechi 08.02.2013, 19:28:46
alecsandra_ldc
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de simona_fidela Vezi mesajul
Nu am afirmat niciodata ca el va ramane singur pana termin eu doctoratul. Faci niste presupuneri gresite si vii cu sfaturi care nu raspund intrebarii mele. Oricum, din moment ce el ca barbat nu zice nimic extra-profesional, eu ca femeie de ce as face asta? Doar ca sa risc de proasta/fraiera/copilaroasa/etc.?
Eu doar am citat...Plus ca era o intrebare..nu am spus ca ai afirmat asta.Era o intrebare retorica.Cine vine cu sfaturi aiurea..? eu sau citatul?
Pai...se zice ca femeile..dar eu cred ca orice om...e inzestrat cu intuitie..si poti intui cum te vede cel de langa tine..extra-profesional nu inseamna neaparat ceva brutal gen "hai cu mine in oras! " .."te iubesc de cum te-am vazut " etc...cand tii la cineva nu iti doresti sa-l cunosti mai bine? sau maacr cand te intereseaza...de-aia citim biblia, vietile sfintilor...invatam istorie..etc.

Nu.Nu ma refer la flirt sau apropouri languroase.Asta ar fi intr-adevar penibil.Poate nu sunteti apropiati nici cat niste amici. Dar tot ar exista subiecte de discutie..In rest, un compliment sau o apreciere indreptatita nu chiar gratuita e un fel de apropiere si in acelasi timp o impartasire a sentimentelor..Nu zic ca asta e calea de urmat.Si de aici incolo el poate decide daca iti lasa un teren mai apropiat in viata lui sau pastreaza distanta profesionala.

Comunicarea ar fi o cheie..
Reply With Quote