Subiect: Lupta cu malahia
View Single Post
  #206  
Vechi 27.12.2016, 23:55:27
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Seraphim7 oare daca cineva reuseste sa lupte cu trupul, dirijandu-si enerrgia si atentia catre altceva, de ce te amagesti ca face un lucru rau?
De ce vezi totul prin lentila propriilor reusite sau nereusite, vazand ca altul lupta sa fie prezent si sa aiba simturile agere.Ce imi place la Emanuel971 lupta,postul ,schimbarea preocuparilor catre sport(foarte important,inainte "lucrul mainilor" care il faceau toti oamenii, ca era societatea de asa natura si totul mergea normal catre consumarea energiei,si cultivarea unei vointe puternice)etc ca nu stiu daca am citit chiar toate posturile.

Seraphim ,frate ce as face eu in locul tau. Ai o perioada grea? Ancoreaza-te in viata. Sper ca munca care o faci sa fie spre bine,parca ai zis ceva de un servici la un moment dat.Daca ai gasit femeia potrivita, casatoreste-te si sper ca nasul(nashul) sa acopere catva lipsa tatalui care am inteles ca a murit.
Am avut o relatie slaba cu tatal meu,nasul mi-a murit dupa 4 ani dupa ce m-a cununat .Ce mi-a lipsit mult??? modelul parental masculin.
Ce m-a ajutat catva?
Am intalnit cativa frati ai Oastei Domnului ,mai ales cei din vechea "trupa", am prins oameni care au facut puscarie pe vremea comunistilor.Unii atat de apropiati atat de "cuprinzatori" (sper sa fii gasit cel mai bun cuvant),adica iti vorbeau la inima,te imbratisau si iti erau apropiati.Daca gasesti o astfel de comunitate cu oameni care sa iti fie aproape tine si tu aproape.
Domnul sa te ajute frate!
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote