View Single Post
  #1  
Vechi 07.10.2009, 19:41:47
viorello viorello is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 12.09.2009
Locație: In apropiere de Stuttgart
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Diferenta de virsta....

Vin si eu in Forum cu urmatoarea intrebare:eu am virsta de 52 de ani si m-am indragostit de o femeie in virsta de 35 da ani..asi putea spune cu siguranta ca si ea s-a indragostit de mine...eu sint divortat de aproape 4 ani (in noiembrie) iar cu aceasta femeie simt si imi doresc sa ma recasatoresc, sa incep alaturi de ea o viata noua..ea nu a mai fost casatorita...imi spune tot timpul ca am adus fericire in viata ei...si chiar ca ar dori sa-si petreaca restul vietii alaturi de mine...cu toate acestea nu stie ce sa faca pentru ca diferenta de virsta de 17 ani " o omoara " asa cum zice ea..aceasta diferenta de virsta este singurul motiv care ar impiedica-o sa se casatoreasca cu mine...in rest nu are alt motiv sa nu o faca, asa imi spune ea tot timpul...intrebarea ar fii: scrie undeva in CANOANELE BISERICESTI ca ar fii o diferenta prea mare intre soti si Biserica nu ar fii de acord cu o asemenea casatorie?...ne-ar putea Biserica impiedica sa ne casatorim?...dumneavoastra colegi de forum ce parere aveti?...crede-ti ca ar fii o casatorie nepotrivita din cauza diferentei de virsta?...va rog din suflet sa ma ajutati cu o parere,un sfat sau daca sinte-ti in tema cu ceea ce scrie, daca scrie in CANOANELE BISERICESTI. in aceasta privinta..
Va multumesc si ma bucur pentru fiecare parere..
Reply With Quote