Subiect: Blestem?Tribut?
View Single Post
  #5  
Vechi 05.12.2009, 01:06:23
Ioan-Victor
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de elizabeta Vezi mesajul
N-avem cum sa-ti spunem daca este blestem sau nu, dar cu siguranta ca:
1. fratele tau este bolnav - boala nu este totuna cu posedarea, dar poate fi urmarea unui blestem , mai ales daca autorul este unul din parinti;
2. falimentul farmaciei se alatura miilor de falimente in intreaga tara, mai ales datorita aparitiei lanturilor de farmacii, cu putere financiara de negociere;
3. problemele de sanatate ale mamei tale nu sunt deloc iesite din comun (mamei mele i s-a depistat cancer in stadiul IV in august, iar la sfarsitul lui septembrie deja murise). Poate insa, sa aiba de-a face cu crasa incompetenta a medicilor, daca acestia au diagnosticat-o gresit de mai multe ori inainte de acest episod;
4. daca tu continui sa bei, pai chiar ca n-o sa stea nimeni niciodata cu tine - desi poate nu-ti place ce-ti spun, eu cred ca tu ai cheia acestei probleme;
5. pai dragostea bunicilor tai nu se pune? a tatalui tau bolnav? a surorilor?
Trebuie sa va redresati, mai intai prin repunerea in drepturile de fii ai Tatalui - prin spovedanie, impartasanie, rugaciune, cu alte cuvinte prin trairea crestina. Apoi trebuie sa asculti de duhovnic, orice-ti va spune...
Bautul pana cazi pe spate nu se potriveste trairii crestine...
pai daca este sa analizezi problemele individual, ai dreptate...dar cand sunt toate cumulate si cand primesti lovituri repetate si din toate partile nu mai este asa de usor...si nu este vorba numai de mine ci de intreaga familie...
Reply With Quote