View Single Post
  #2  
Vechi 22.05.2011, 23:36:29
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
Dragi useri de pe forum, poate o sa ma judecati pentru cele scrise, dar voi sunteti ultima mea speranta. Eu iubesc o fata, care a fost ratiunea mea de a trai. Ea ma iubea mai mult decat imi puteam imagina. Dupa cateva greseli ale mele, ne-am desparitit. Vroiam sa-i rog pe cei mai avansati in materie de rugaciuni, sa-mi intinda o mana de ajutor, prin cateva rugaciuni care sa ma ajute sa-i recastig dragostea. Sau poate un sfant care sa ma ajute si sa ma indrepte spre inima ei. Va multumesc anticipat. Doamne ajuta. . .
Sper să nu te judece nimeni, fiindcă nimeni nu e avansat "in materie de rugaciuni", iar singura "mana de ajutor, prin cateva rugaciuni care sa ma ajute sa-i recastig dragostea." ți-o recâștigi doar tu.

Inima ei ți-e mai aproape decât crezi. Altfel nu te-ar durea așa de mult și așa de tare. Iartă-te și răsuflă ușurat că dacă-i rost de întoarcere nu se va opri din drumul ei sinuos spre tine.

Și dacă nu crezi în tine și în ea, Mântuitorul Nostru Iisus Hristos e mai aproape. Nu-L lepăda pentru ceea ce credem că este aproape - aproapele nostru...

Doamne ajută!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote